Доступність посилання

ТОП новини

Рада направила до Конституційного суду законопроект про обмеження недоторканності


Верховна Рада України направила до Конституційного Суду проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)» (№3251). За таке рішення проголосували 236 народних депутатів із 270, зареєстрованих у залі.


Даним законопроектом передбачено внести зміни до статті 80 Конституції України. Згідно з пропозицією, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах. Водночас законопроектом передбачається, що народний депутат без згоди Верховної Ради не може бути затриманим чи заарештованим до набуття чинності обвинувального вироку суду стосовно нього.

Як сказав представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко, профільний комітет доопрацював цей документ включно з урахуванням висновку Конституційного суду щодо цього документа від 1 квітня 2010 року.

Комітет рекомендував парламенту направити доопрацьований законопроект для отримання висновку Конституційного суду про відповідність його нормам Конституції.

Законопроект про внесення змін до Конституції України пропонує обмежити лише депутатську недоторканність, і документ необхідно направити ще раз до Конституційного Суду.

«У цьому законопроекті йдеться про скасування недоторканності всіх посадових осіб. Якщо говорити простою мовою. Але коли Конституційний суд узяв до розгляду цей законопроект і аналізував його на відповідність двом статтям –157 і 158 Конституції – окремі положення, зокрема, про недоторканність Президента України та суддів, визнав неконституційними. В результаті Верховна Рада ці норми вилучила з тексту», – розповів представник Президента у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко про суть законопроекту про внесення змін до Конституції України, який планується ухвалити в четвер.

При цьому Мірошниченко наголосив, що якщо йдеться про народних депутатів, то «стосовно них можна порушити кримінальну справу, можуть проводитися слідчі дії, але позбавити їх волі або відправити в ув’язнення можна тільки після того, як набуде чинності вирок суду».

Раніше опозиція також ініціювала відповідний законопроект, однак згідно з ним пропонувалося вилучити із Конституції положення, які забезпечують недоторканність не тільки народних депутатів, а й Президента України та суддів усіх рівнів.
XS
SM
MD
LG