Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі не хочуть бути «лохами» (огляд преси)


Київ – Коли два роки тому окремі українські інтелектуали називали нинішній владний режим «окупаційним», це виглядало як певне публіцистичне перебільшення. Однак, як переконує дописувач газети «День», нині сумнівів не лишається: Україну справді окуповано представниками агресивного угруповання, яке загартувалося на теренах Донбасу в легендарних битвах 1990-х. Ментально ці люди лишилися типовими «совками», але вже без решток радянського аскетизму й поваги до фаховості. Для них поступитися у будь-якій ситуації означає визнати себе «лохом». Про перспективи українців із чинною владою йдеться в статті «Як вижити під окупацією?»

Олігархи вирішили боротися за відходи у сміттєвих контейнерах. Тижневик «Влада грошей» з’ясовував – чи вдасться їм при цьому не забруднити руки? За підрахунками експертів видання, щороку українці викидають на смітники близько двох мільярдів гривень. Саме в таку суму оцінюється об’єм ринку переробки та утилізації твердих побутових відходів. Більша частина вивозиться на полігони, де роками гниє. Вже зараз там накопичено близько 30 мільярдів тонн відходів, і щорічно ця цифра збільшується ще на мільярд. Як можна перетворити мільйони тонн непотребу на мільйони гривень інформується в матеріалі «Золоте сміття».

Депутати знову хочуть збільшити податок на «шкідливі звички» – вживання спиртного та куріння, і з 1 січня 2013 року вирішили підняти акцизний збір на алкоголь на 11,2%, сигарети на майже 8%. Вони вважають, що це компенсує зростання інфляції і збільшить доходи бюджету в наступному році приблизно на 3 мільярди гривень, які підуть на соціальні виплати. Про це розповідає газета «Сегодня».

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», діяльність якої дотується з держбюджету і контролюється урядом, не виконує вчасно зобов’язання з фінансування соціального розвитку областей, в яких розробляє родовища газу. Це може порушити виконання планів, затверджених Кабміном, із нарощування вітчизняного видобутку блакитного палива. Зокрема, як інформують «Економічні відомості», на Полтавщині депутати облради відмовити «Нафтогазу» в погодженні дозволів на розробку кількох родовищ, розташованих на території регіону, оскільки держхолдинг не фінансує програми з соціального розвитку області. Стаття називається «Місцева влада не бере в долю».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG