Доступність посилання

ТОП новини

Представники руху «Історична ініціатива» вимагають відкликати мовний закон


Учителі історії, методисти та науковці руху «Історична ініціатива» закликають парламент відкликати закон «Про засади мовної політики» Колесніченка-Ківалова .

«Ми, члени руху «Історична ініціатива», науковці й учителі з різних регіонів України, виступаємо проти маніпуляцій мовним питанням в Україні. Ці маніпуляції розколюють наше суспільство і перетворюють нас, українських громадян, у заручників політичних ігор», – йдеться у заяві, розповсюдженій співголовою руху істориком Ярославом Грицаком.

Члени «Історичної ініціативи» наполягають, що цей закон відвертає «увагу від неспроможності та небажання наших політиків провести системні політичні та економічні реформи, які би вивели Україну із затяжної кризи та міцно поставили її на цивілізаційну карту світу».

Рух «Історична ініціатива» закликає Верховну Раду «відкликати своє рішення, ухвалене з порушеннями парламентських процедур, й відкласти вирішення цього питання на більш сприятливий час».

Засновниками «Історичної ініціативи» є Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» та програма досліджень сучасної історії України імені Петра Яцика.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила суперечливий закон, який значно розширює сферу застосування російської мови. Опозиція каже про численні порушення і ймовірну фальсифікацію результатів голосування.
XS
SM
MD
LG