Доступність посилання

ТОП новини

Чи потрібні німцям «бебі-бокси»?


Берлін – Врятувати дитину у надскладній ситуації покликані ініціатори так званих «бебі-боксів». Уже понад 12 років діють у Німеччині спеціальні пункти для прийому небажаних немовлят. Та у представників німецької влади є серйозні застереження до цих скриньок порятунку.

Натискаючи кнопку, щоб відкрити невелике віконце, жінка має лічені секунди, щоб покласти немовля у кошик. Зачинене віконце ззовні відчинити вже не можна. Через 2 хвилини пролунає сигнал, і дитя з теплої колиски потрапить до рук медсестри. За цей час породілля, що вирішила залишити небажане немовля, має можливість піти непоміченою.

Саме з метою зберегти життя новонародженої дитини діють у Німеччині віконця порятунку, яких на сьогоднішній день близько сотні. Перший такий пункт прийому підкидьків відкрили 12 років тому у Гамбурзі у приміщенні дитячого садка після того, як у місті знайшли декілька залишених немовлят. Згодом ініціативу перейняли й інші німецькі міста. Утримують та фінансують пункти прийому небажаних немовлят приватні організації та церкви спільно з лікарнями.

«Кожна дитина, яку залишили у віконці, – це врятована дитина»

За словами ініціатора першого пункту прийому небажаних немовлят у Німеччині, керівника об’єднання «Штерніпарк» Лейли Мойші, такі віконця є певною альтернативою для жінок, які опинились у надзвичайно складній ситуації.

«Кожна дитина, яку залишили у віконці, – це врятована дитина. Я думаю, що ці скриньки функціонуватимуть і надалі у Німеччині, тому що вони у найскладнішій ситуації є тією можливістю, тією єдиною допомогою, яку ми можемо надати дитині та матері», – говорить Лейла Мойша.

За її словами, уряд та суспільство повинні мати розуміння до жінок, які, з огляду на складні життєві ситуації, вирішили народжувати анонімно.

Анонімність порушує права дитини – німецькі посадовці

Проте німецький уряд не схвалює ініціативу щодо пунктів прийому небажаних немовлят. Міністр з питань сім’ї Крістіна Шредер планує заборонити анонімне народження та зменшити кількість бебі-боксів.

Офіційної статистики щодо кількості анонімних народжень у Німеччині немає. Наразі тут діє близько 130 лікарень, де жінки можуть народжувати без надання персональної інформації.

Політики вважають, що анонімність порушує право дитини знати про своє походження, що гарантоване законом, і це може шкодити її самоідентифікації у майбутньому. Згідно з запланованою реформою, матері у будь-якому разі муситимуть залишати персональну інформацію. У свою чергу їм гарантуватимуть анонімність до того часу, коли дитині виповниться 16 років.

Для втілення реформи посадовці мають намір створити у клініках спеціальні відділення, де дбатимуть про такі народження.

Матері дають час подумати

Наразі, залишаючи дитину у скриньці для підкидьків, жінка може повідомити інформацію про неї та запам’ятати код для розпізнання на випадок, якщо повернеться за дитиною. Але це трапляється рідко.

За 12 років роботи першого пункту прийому підкидьків у Гамбурзі у віконці було залишено 42 дитини. 14 з них матері пізніше забрали й виховують власних дітей під наглядом соціальних служб.

На те, щоб передумати, у матері є від 8 до 12 тижнів. Якщо ж за немовлям не повертаються, для нього підшуковують опікунську родину.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG