Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії ухвалила у першому читанні законопроект про «іноземних агентів»


Представники опозиційної партії «Яблуко» влаштували під Держдумою в Москві одиночні пікети проти ухвалення закону про НКО 6 липня 2012 року
Державна дума Росії у п’ятницю ухвалила в першому читанні законопроект про присвоєння некомерційним організаціям (НКО), які отримують іноземні ґранти, статусу «іноземного агента».

Цей законопроект підтримали 323 депутати нижньої палати російського парламенту, лише четверо були проти і один утримався. Фракція «Справедлива Росія», яка є проти цього закону, бойкотувала голосування.

Згідно з запропонованим владною партією «Єдина Росія» документом, НКО, фінансовані з-за кордону, будуть включені до спеціального реєстру. Для них передбачена, зокрема, особлива звітність, а за її недотримання – адміністративна та кримінальна відповідальність.

Багато російських НКО і правозахисники називають законопроект «репресивним». Глава президентської Ради з прав людини Михайло Федотов заявив, що цей законопроект суперечить конституції Росії.

Активісти, які протестують проти поправок до закону про НКО, провели у п’ятницю вранці поблизу будови Держдуми в Москві серію одиночних пікетів.
XS
SM
MD
LG