Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ обговорили справу Тимошенко і демократію в Україні


Комітет Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з демократії, прав людини та гуманітарних питань обговорив справу ув’язненої екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Доповідачем з цього питання виступив Джошкун Черюз (Нідерланди), який 4 липня відвідав Тимошенко у харківській лікарні, повідомляє прес-служба екс-прем’єра.

Із 5 до 9 липня у Монако відбувається щорічна сесія Парламентської асамблеї «ОБСЄ: Регіон змін», на якій планується ухвалити резолюцію щодо майбутнього головування Україні в ОБСЄ.

Представник Італії Маттео Мекаччі, який є основним автором резолюції щодо України, вважає за необхідне звернути увагу влади України на те, що у регіоні ОБСЄ не повинно бути політичних ув’язнених.

Крім того, у проекті резолюції наголошується на необхідності зміцнення інституту омбудсмена та забезпеченні перебування на цій посаді «особи, яка має відповідний досвід у сфері прав людини».

«Парламентська асамблея ОБСЄ наголошує, що країна, яка головує у ОБСЄ, несе особливу відповідальність, оскільки має подавати гідний приклад у справі виконанні цих зобов’язань», – ідеться в проекті документу.
XS
SM
MD
LG