Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії проти відкладення змін до закону про некомерційні організації


Президент Росії Володимир Путін заявив у вівторок, що не згоден із думкою перенести на осінь розгляд суперечливого законопроекту про некомерційні організації, але висловився за те, щоб доопрацювати його.

Як повідомив голова президентської Ради з прав людини Михайло Федотов, про це йшлося в перебігу їхньої зустрічі, на якій Федотов переконував Путіна, що законопроект необхідно змінити, бо в нинішньому вигляді його можна буде застосовувати надто широко. Задля цього правозахисники пропонували відкласти розгляд законопроекту.

В адміністрації Путіна його речник повідомив, що президент подасть до Державної думи Росії свої пропозиції щодо цього законопроекту вже в середу. При цьому, за повідомленнями, Путін додав, що в разі остаточного ухвалення закону російський уряд збільшить утричі своє фінансування некомерційних організацій.

Державна дума Росії, нижня палата парламенту країни, ухвалила законопроект про присвоєння некомерційним організаціям, які отримують іноземні ґранти і займаються політичною діяльністю, статусу «іноземного агента» в першому читанні щойно минулої п’ятниці, а вже на п’ятницю цього тижня заплановане і друге, і остаточне третє читання.

Згідно з запропонованим владною партією «Єдина Росія» документом, такі організації, фінансовані з-за кордону, мають бути внесені до спеціального реєстру. Для них передбачена, зокрема, особлива звітність двічі на рік, а за її недотримання – адміністративна та кримінальна відповідальність.

Цей законопроект уже викликав занепокоєння в Європейському Союзі.
XS
SM
MD
LG