Доступність посилання

ТОП новини

ЄС занепокоєний змінами до закону про некомерційні організації в Росії


Європейський Союз висловив сьогодні занепокоєння змінами до закону про некомерційні організації, законопроект про які нижня палата парламенту Росії ухвалила в першому читанні минулого тижня.

Як мовиться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, таких обмежень на діяльність цих організацій, які містяться в російському законопроекті, немає ні в законодавстві, ні в практиці західних країн.

На її думку, цей законопроект має на меті запровадити нові обмеження діяльності громадянського суспільства, на додаток до арештів опозиціонерів чи нещодавнє запровадження надмірних штрафів за порушення під час демонстрацій.

Крім того, мовиться в заяві, ЄС уважно стежить і за ініціативою російської влади обмежувати певний вміст в інтернеті, що «створює загрозу придушення свободи слова».

Державна дума Росії минулої п’ятниці ухвалила в першому читанні законопроект про присвоєння некомерційним організаціям, які отримують іноземні ґранти, статусу «іноземного агента».

Згідно з запропонованим владною партією «Єдина Росія» документом, такі організації, фінансовані з-за кордону, мають бути внесені до спеціального реєстру. Для них передбачена, зокрема, особлива звітність, а за її недотримання – адміністративна та кримінальна відповідальність.

Понад місяць тому в Росії також набув чинності закон, який суттєво посилив відповідальність за порушення під час масових акцій, зокрема, різко збільшив штрафи за це, а також запровадив адміністративну відповідальність за організацію «масового одночасного перебування громадян у громадських місцях» та участь у ньому.

Також минулої п’ятниці Державна дума ухвалила в першому читанні поправки до закону про інформацію, які, як вважають, можуть стати підставою для запровадження цензури в інтернеті.
XS
SM
MD
LG