Доступність посилання

ТОП новини

На території заводу в Донецьку з'явилася труба із губною помадою


Фасад банківської будівлі, розташований на землі
Донецьк – На території колишнього донецького заводу ізоляційних матеріалів, а нині центру сучасного мистецтва створили фасад банку й встановили величезний тюбик із помадою. Тут відкрили експозицію, яка об'єднала роботи шістьох митців із різних куточків світу.

Нова виставка «Where is the time?» скоро стане старою і навіть буденною для постійних відвідувачів, адже ці об'єкти, переважно екстер'єрні, залишаться у дворі заводу назавжди. Але уже кожен окремий проект зажив своїм життям.

Найпопулярніший серед відвідувачів – проект аргентинця Леонардо Ерліха. Це фасад банківської будівлі, що лежить на землі. По ньому можна ходити, а над ним під кутом 60 градусів стоїть величезне дзеркало. Коли латиноамериканець прибув до Донецька, то побачив багато банків і поцікавився, що означає це слово. Так у митця і з’явилася ідея проекту. Леонардо Ерліх описав власний твір.

Мені здається, що банк — це дуже важлива інституція у цій країні. І участь глядачів безпосередньо розповідає цю історію, створює метафору — люди, які деруться вгору по фасаду банка
Леонардо Ерліха
«Це дуже грайлива, жартівлива робота, інсталяція, але з іншого боку мені хотілося, щоб у ній було певне послання. Мені здається, що банк — це дуже важлива інституція у цій країні. І участь глядачів безпосередньо розповідає цю історію, створює метафору — люди, які деруться вгору по фасаду банка. Це гумористичний месидж, але я думаю, ви розумієте, про які процеси йдеться», – каже митець.

Абрикоси на териконах

На території колишнього заводу, по дорозі від фасаду фінансової установи, на якій є герб України, до іншої роботи, можна поїсти абрикосів. Дерева ростуть прямо на териконі. За часів СРСР у Донецьку діяла програма із озеленення й укріплення териконів, і тоді більшість із них засадили саме цими плодовими деревами.

Колишні клітки, в яких перевозили ізоляційні матеріали, використав у роботах француз Даніель Бюрен. Він вставив у них різнокольорові скельця, і тепер вони нагадують дитячий майданчик із вітражами. Трохи далі височіє димова труба, кінець якої у вигляді тюбика з губною помадою.

Гід Алеся Болот пояснила Радіо Свобода значення роботи бельгійця Паскаля Мартіна Тайю.

Те, що помада на трубі зверху, це символізує те, що жінка має бути вищою від складної фізичної чоловічої праці
Алеся Болот
«Він був вражений, коли почув історію, що після війни жінки поновлювали шахти, тому що, зрозуміло, багато чоловіків, загинуло на війні. І його це наштовхнуло на такий проект. Символ жіночочності. Тобто жінка має залишатися жінкою завжди. Бути красивою і займатися жіночими справами. І те, що помада на трубі вгорі, це символізує те, що жінка має бути вищою від складної фізичної чоловічої праці», – розповіла гід.

Експозиція не має куратора, цю роль виконує, за задумом митців, сама місцевість. Крім робіт митців з Аргентини, Франції та Бельгії, на виставці представлені твори алжирця та єгиптянина.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG