Доступність посилання

ТОП новини

«Виселення» Львівської ОДА – реальність чи популізм


Пікет під львівською ратушею супротивники мовного закону
Львів – Четвертого липня на позачерговій сесії депутати Львівської обласної ради від опозиційних сил вирішили припинити договір про оренду нерухомого майна з Львівською ОДА. Обранці повідомили, що на цей рік договір не підписаний, що не проплачено оренду. Радіо Свобода отримало відповідь на свій інформаційний запит, що договір з обласною адміністрацією підписаний ще 7 березня цього року. Чи реальне виселення чиновників ОДА з приміщення? Чи це радше популістське рішення перед виборами?

Тиждень тому на позачерговій сесії депутати від опозиційних сил запевнили, що розірвуть договір оренди нерухомого майна з обласною адміністрацією, що, мовляв, взагалі ця угода не підписана на цей рік, не проплачено оренду за півроку. Ухвала депутатів Львівської облради про виселення ОДА з орендованого приміщення стала відповіддю опозиційних сил на ухвалений парламентом мовний закон.

Депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех заявила 4 липня у коментарі Радіо Свобода, що робоча група «напрацює всі заходи і рада все зробить для того, щоб виселити адміністрацію». На запитання Радіо Свобода, чи розуміє депутат і її колеги, яке амбітне рішення вони ухвалили і що в разі його невиконання люди вважатимуть політиків брехунами, Ірина Сех запевнила, що від свого рішення обранці не відступлять, і оголосили безстрокову акцію протесту, перегородивши вхід у приміщення обласної адміністрації.

Втім, на третій день після позачергової сесії, депутати прибрали з-під приміщення ОДА намети, пояснивши, що акцію переносять до пам’ятника Шевченкові.

Облрада позиватиметься з адміністрацією?

Чи створена і чи працює робоча група, хто саме до неї входить, так і не вдалося почути конкретної відповіді у стінах обласної ради. Ба більше того, не всі депутати, які проголосували за рішення припинити договір оренди, знали, що цей документ підписаний з обласною адміністрацією 7 березня цього року.

«За результатом розгляду запиту подаємо копію договору оренди від 07.03.2012р.№2-1/12-13 з Львівською обласною державною адміністрацією згідно з додатком», – сказано у відповіді на запит Радіо Свобода управління майном спільної власності Львівської облради.

Така інформація дещо заскочила й голову постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської облради Ярослава Качмарика. Депутат-свободівець при коренспондетові Радіо Свобода з’ясовував у начальника управління майном спільної власності Миколи Бандри, чи справді договір підписаний.

Які ж є підстави на сьогодні розірвати договір, який чинний до 31 грудня 2012? На це запитання Радіо Свобода, Ярослав Качмарик відповів: «Півроку адміністрація не сплачувала за оренду приміщення. У момент ухвалення рішення не було документів про оплату. Рішення депутатів є у правовому полі і ми вже подали претензійні документи до адміністрації. Це може бути подання до судових органів щодо розірвання угоди».

Експерти не вірять у виселення чиновників ОДА

Львівська ОДА орендує в ради близько трьох з половиною тисяч квадратних метрів площі. Вартість оренди, згідно договору, одна гривня за метр квадратний. Несплата орендної плати в повному обсязі протягом трьох місяців від дня закінчення строку платежу є підставою для дострокового розірвання угоди.

Начальник юридичного відділу Львівської ОДА Василь Собко каже, що на сьогодні немає жодних підстав для розірвання угоди. «Ми проплатили за оренду приміщення до моменту ухвалення рішення про розірвання угоди на сесії. Можливо, на цей час з якихось процедурних причин Казначейством у раду не були ще перераховані ці гроші», – зауважив юрист ОДА.

Доки працюватимуть у приміщенні ради чиновники ОДА може вирішити суд. Однак, на думку експертів, суд не ухвалить рішення про дострокове розірвання угоди. Підстав для судового позову немає, оскільки за оренду проплачено, переконаний кандидат юридичних наук, громадський активіст Дмитро Гудима.

Відтак депутатське рішення, на думку більшості експертів, є політичною і популістською виставою перед виборами.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG