Доступність посилання

ТОП новини

Президент Афганістану закликає лідера талібів балотуватися на посаду глави держави


Хамід Карзай на прес-конференції в Кабулі закликає талібів іти в політику, а не на війну, 12 липня 2012 року
Президент Афганістану Хамід Карзай закликав сьогодні провідника ісламістського противладного руху «Талібан» мулу Омара взяти участь у виборах і позмагатися за президентську посаду.

Виступаючи перед журналістами в Кабулі, Карзай заявив, що мула Омар може створити політичну партію, вступити в політику і балотуватися на виборах і, якщо люди проголосують за нього, взяти керівництво в свої руки. Але для цього, наголосив Карзай, провідник талібів має відмовитися від збройної боротьби.

Як вважають, це фото мули Могаммеда Омара, але достеменно це не підтверджено
Як вважають, це фото мули Могаммеда Омара, але достеменно це не підтверджено
Карзай уже не раз закликав талібів припинити насильство і взятися за мирне повернення до життя країни. Таліби щоразу відхиляли ці пропозиції.

Мула Могаммед Омар був фактичним керівником Афганістану в часи влади талібів від 1996 до кінця 2001 року, коли цю владу скинуло міжнародне вторгнення під проводом США. Сполучені Штати Америки пропонують винагороду в 10 мільйонів доларів за інформацію, яка приведе до його затримання. Місце його нинішнього перебування не відоме.

Наступні президентські вибори в Афганістані мають відбутися 2014 року. Хамід Карзай, який керує Афганістаном понад 10 років, від червня 2002-го, спершу як голова тимчасової адміністрації, а потім двічі обраний на президента, не має права балотуватися втретє. Водночас він уже висловлював припущення про можливість провести ці вибори 2013 року.
XS
SM
MD
LG