Доступність посилання

ТОП новини
27 січня 2021, Київ 22:38

Захисник української мови заявляє про побиття


Сергій Мельничук, архівне фото
Оборонець української мови з Луганська Сергій Мельничук повідомив Радіо Свобода, що, вийшовши в п’ятницю з лікарні після шпиталізації внаслідок нападу хуліганів кілька днів тому, він виявив, що з його кімнати зник фотоапарат, на який він зафіксував сліди і подію злочину. У п’ятницю ввечері міліція, викликана ним, провела огляд кімнати і зафіксувала факт зникнення фотоапарата.

За словами Мельничука, хулігани напали на нього під гуртожитком, де він мешкає, кілька днів тому. Спочатку вони погрожували йому фізичною розправою, а тоді почали жбурляти каміння у вікно. Швидка допомога, яку викликав потерпілий, відвезла його до неврологічного відділення лікарні № 4 Луганська, де йому поставили діагноз «струс мозку» і наклали по чотири шви на верхню і нижню губи.

Сергій Мельничук – автор книжки «Моя боротьба за мову», відомий тим, що домігся від університету в Луганську навчати його українською мовою, як і передбачає законодавство. Він також є членом Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців.

Представник цієї Комісії в Україні, правозахисник Володимир Богайчук нагадав, що 5 років тому сталася аналогічна ситуація, в результаті якої Сергій Мельничук отримав тілесні ушкодження. Але кримінальна справа була порушена не стосовно нападника, а щодо Мельничука.

На думку Богайчука, оскільки ця справа досі не закрита, то є всі підстави вважати, що чергова, за його словами, провокація мала на меті підсилити сторону обвинувачення, а тому Мельничук не міг адекватно відповісти на чергову провокацію. Як стверджує Богайчук, Комісія уважно стежитиме за розвитком подій довкола цього випадку побиття свого члена.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG