Доступність посилання

ТОП новини

Влада тисне на судмедекспертів, які готують висновок про Тимошенко – захисник


Захисник екс-прем’єра України Юлії Тимошенко Сергій Власенко стверджує, що на судмедекспертів, які готують висновок про стан її здоров’я, чиниться тиск і справжньою причиною відсутності результатів є не великий обсяг медичної документації, а небажання фахівців виходити за рамки закону.

«Експерти, розуміючи, що експертизу призначено, очевидно, незаконно, що питання, які їм ставляться, виходять за рамки компетенції судово-медичних експертів, просто відмовляються готувати документи. Тому зараз на них чиниться шалений тиск», – сказав захисник журналістам у понеділок біля харківської лікарні, де перебуває Тимошенко.

Він нагадав: «У «газовій справі» Тимошенко експертизи робили за одну-дві ночі. Тут експертам начебто забракло двох тижнів. Це все свідчить про одне-єдине: експертиза має бути такою, якою вона потрібна нинішній владі. Про це також свідчить те, що попередні висновки та листи експертів спочатку з’являються на сайті Харківської держадміністрації, а потім у суді».

На думку Власенка, додаткові ґрати, які наразі встановлюються на вході зі сходів на 9-му поверсі, де розташована палата Тимошенко, потрібні для того, щоб народні депутати не могли завадити «незаконному вивезенню» екс-прем'єра.

Київський районний суд Харкова під час засідання у справі корпорації «Єдині енергетичні системи України» 25 червня ухвалив рішення про призначення судово-медичної експертизи стану здоров’я Тимошенко. Проведення судмедекспертизи було доручене Харківському обласному бюро судово-медичної експертизи. Оскільки Тимошенко відмовилася від огляду судово-медичними експертами, експертиза проводиться шляхом вивчення експертами медичної документації Тимошенко. Судмедексперти поінформували суд про необхідність додаткового терміну для надання комісійного висновку.
XS
SM
MD
LG