Доступність посилання

ТОП новини

Про віце-спікера Мартинюка – добре або нічого…


Адам Мартинюк (праворуч) у Верховній Раді, травень 2011 року
Адам Мартинюк (праворуч) у Верховній Раді, травень 2011 року
Рівне – Лише добре, або нічого дозволено говорити про віце-спікера Адама Мартинюка на його малій батьківщині – в селі Ветли Любашівського району Волині. Про це заявляють активісти громадського руху «Відсіч» та деякі волинські журналісти. У вівторок у приміщенні Волинського прес-клубу вони розповіли про інциденти із захисниками віце-спікера.


У минулі вихідні молоді люди ходили по селах мажоритарного округу №23, в якому, за попередніми даними, збирається балотуватися до Верховної Ради їхній земляк Адам Мартинюк, поширювали листівки і пояснювали, чому, на їхню думку, волинянам не варто голосувати за відомого комуніста. Свою акцію вони назвали «Помста за розкол країни».

Активісти пояснюють, що мають на меті поширювати правдиву інформацію про діяльність депутатів, причетних до ухвалення закону «Про засади державної мовної політики».
Голова Ветлівської сільради Любов Павлік
Голова Ветлівської сільради Любов Павлік

Цей візит до Ветлів не був першим. 28 червня спілкування активістів із односельцями Адама Мартинюка перервала сільський голова Ветлів Любов Павлік. Вона прибула на скутері і змушувала людей, котрі взяли листівки, розривати їх на очах, а також вимагала в активістів «Відсічі» зійти з асфальту, який проклав «сам Мартинюк». Про це розповів учасник акції Сергій Погорельчук.

Згодом уже міський голова Любешова звинуватив активістів «Відсічі» у порушенні правил благоустрою. Через «розбірки» зі владою і правоохоронцями червнева акція не була завершена, тож її продовжили у липні, розповідає громадський активіст Олег Дукас.

«Село Адама Івановича»

Цього разу учасники «Відсічі» готувались до акції ретельніше й покликали з собою журналістів інтернет-видання «Перець волинський», які одразу ж попрямували до сільської ради. Розмова Любові Павлік із медіа була набагато стриманішою, хоча вона підтвердила, що минулого разу завадила активістам, зазначає редактор «Перця» Руслан Тимощук. «Запитання звучало: «Ви перешкоджали цим людям?» Вона сказала: «Так». У селі Адама Івановича агітувати проти Мартинюка не можна. Я ще уточнив: «Це село Адама Івановича?» Вона сказала: «Так», – розповів Тимощук.

Під час поширення листівок відбувалися дискусії з селянами, проте молодим людям ніхто не заважав. Лише один із керівників місцевого осередку Компартії Віра Маковська демонстративно порвала листівку і пояснила, якої вона думки про активістів і журналістів. Комуністка зазначила, що за Мартинюка у Ветлах голосуватимуть усі!

Невипадковий напад і законспірований дільничний

Коли ж листівки були роздані й активісти зібралися додому, поряд загальмував білий «Фольксваген», з якого на них налетіли троє молодиків, розповідає Олег Дукас. На хлопця накинулися твоє, а коли колега кинулася на допомогу, дісталося і їй. Телефон агітатора сприйняли за диктофон, тож для певності хулігани його розбили.

Активістка громадського руху «Відсіч» Ольга Сало переконана, що напад був не випадковим. «Ці троє людей чітко їхали для того, щоб нас провчити. Вони вирвали листівки, і їм було цього замало. Був намір, оскільки Олег хлопець – провчити і побити перш за все його», – зауважує дівчина.

Коли на місце інциденту прибули журналісти разом із сільським головою, там уже був дільничний міліціонер, який чомусь себе не назвав, каже редактор інтернет-видання «Перець Волинський» Руслан Тимощук.

«Я питаю: це дільничний?» Голова сільради каже: «Так, дільничний», а Руслан Іванович намагається десь відійти набік. Зрештою, коли я його дістав і питаю: «Ви дільничний чи ні?» Він каже, що ні. У результаті факт зафіксований місцевою владою, а правопорушення зафіксоване не було», – зазначає редактор інтернет-видання.

Поки в міліціонера витягували зізнання в його повноваженнях, на горизонті знову з’явився білий «Фольксваген» – цього разу вже з шістьма молодиками. На очах у селян вони намагалися пошкодити відеокамеру оператора Олександра Стеренчука й розбили диктофон, повідомив Руслан Тимощук.

Хто так ретельно готував відсіч «Відсічі», нині з’ясовує прокуратура Любешівського району, якій дав відповідне доручення прокурор області Андрій Парака. Виходячи зі скарг, прокурор вбачає в даному інциденті факт перешкоджання журналістській діяльності й обіцяє за 3-10 днів повідомити громадськість про результати перевірки.

У вівторок на прес-конференцію журналісти офіційно запросили голову Любешівської райдержадміністрації та голову Ветлівської сільради, однак вони не прийшли. Зокрема, голова РДА Василь Корець цього дня потрапив до лікарні, а Любов Павлік зазначила, що розмовлятиме з журналістами тільки за відсутності представників «Відсічі».

Напередодні голова Волинської облдержадміністрації Борис Климчук видав розпорядження, яким зобов’язав представників місцевих органів влади дотримуватися вимог виборчого законодавства. Окрім іншого, у розпорядженні йдеться про недопущення будь-яких проявів адміністративного тиску й незаконного втручання у перебіг виборчого процесу.
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

XS
SM
MD
LG