Доступність посилання

ТОП новини

Депутата Бондаренко у Рівному змусили перейти на українську мову – ЗМІ


Олена Бондаренко, архівне фото
Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко під час зустрічі з колективом Рівненської обласної клінічної лікарні на вимогу зали змушена була перейти на українську мову і говорити нею майже годину.

Як повідомляє агентство УНІАН, посилаючись на прес-службу обласної організації Української народної партії, пані Бондаренко, привітавшись з медичним персоналом українською мовою, вибачилась і перейшла на російську, мотивуючи це тим, що її рідною мовою є російська.

Після цього завідувач одного з відділень лікарні, заслужений лікар України Мирослав Семанів, який сидів у першому ряду, підняв руку, попросивши слова, і звернувся до гості зі словами:

«Шановна пані народний депутат України Бондаренко! Ми всі знаємо Вас як ярого захисника відмираючих регіональних мов: гагаузької, мадярської, румунської й особливо російської. У нашому регіоні більшість населення послуговується українською мовою, яка не відмирає. Тому просимо Вас як державного службовця першого рангу користуватися державною мовою».

Після такого прохання зала почала аплодувати, а Олена Бондаренко перейшла на українську. Однак через годину, вибачившись, знову перейшла на російську, розповідаючи про соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича.

3 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. Він значно зміцнює позицію російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність становить 10% і вище.
XS
SM
MD
LG