Доступність посилання

ТОП новини

«Аль-Каїда» в Іраку хоче воювати проти іракського правосуддя


В оприлюдненій у неділю заяві від імені відділення терористичної мережі «Аль-Каїда» в Іраку мовиться, що воно береться за здійснення нападів на суддів і прокурорів і за допомогу ув’язненим утікати з в’язниць.

У заяві, розміщеній на низці ісламістських сайтів, мовиться, що це відділення, яке називає себе «Ісламська держава Ірак», також хоче відбити під свій контроль частину території країни, яку воно втратило раніше, коли в Іраку ще діяли американські війська. Ісламісти закликали мусульман-сунітів надати їм підтримку і вступати в лави їхніх бійців.

«Ісламська держава Ірак» «починає новий етап боротьби», заявляє в аудіозверненні голос, як стверджують, лідера організації Абу Омара аль-Багдаді – якого, як раніше повідомляли, вбили ще 2010 року. Перевірити приналежність голосу промовця неможливо.

Силу цього відділення «Аль-Каїди» нині оцінюють як значно меншу, ніж вона була в 2006–2007 роках, коли «Ісламська держава Ірак» тривалий час фактично контролювала деякі частини країни, серед того й одну з околиць столиці Багдада.
XS
SM
MD
LG