Доступність посилання

ТОП новини

Ситуацію з LB.ua і ТВі обговорять 30 липня на «Відкритій розмові» – Чепак


Дарка Чепак
Учасники програми «Відкрита розмова» розглянуть ситуацію довкола порталу LB.ua і телеканалу ТВі під час спеціального засідання, яке відбудеться 30 липня. Про це повідомили у прес-службі Президента України з посиланням на прес-секретаря Президента, керівника Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів Дарію Чепак.

«Комітет оперативного реагування при Міжвідомчій робочій групі уважно стежить за подіями навколо цих медіа. Для максимально об’єктивного розгляду справ зараз дуже важливо запросити представників всіх сторін конфліктів, а також отримати рекомендації міжнародних експертів. На сьогодні більшість учасників підтвердили свою участь у засіданні 30 липня, тому ми сподіваємось провести конструктивну розмову та ухвалити дієві рішення», – заявила Чепак.

До «Відкритої розмови» також запрошуються представники міжнародних правозахисних організацій Freedom House, «Репортери без кордонів», «Артикль 19», фундації «Відкрите суспільство» та експерти Ради Європи.

Доповідь та обговорення учасниками робочої групи відкритого листа до Президента України Віктора Януковича від шеф-редактора порталу LB.ua Ксенії Василенко (Соні Кошкіної) були включені до порядку денного дев`ятого засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів.

Раніше Президент доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці та Голові Державної податкової служби Олександру Клименку перевірити законність відкриття кримінальних справ щодо інтернет-видання «Лівий берег» та телеканалу ТВі.

Прокуратура Печерського району Києва відкрила кримінальну справу за фактом порушення таємниці листування народного депутата України Володимира Ландіка (Партія регіонів) інтернет-виданням LB.ua. Крім того, раніше щодо діяльності телеканалу ТВі було порушено кримінальну справу за результатами перевірки роботи каналу, що проводилась у квітні 2012 року.

Програму «Відкрита розмова» прес-служба Президента України представила 4 липня 2011 року. Програма стала серією заходів із налагодження діалогу між представниками ЗМІ та органами влади, правоохоронними структурами. Міжвідомчу робочу групу з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів створено 6 липня 2011 року з метою гарантування конституційних прав громадян на свободу слова та забезпечення захисту прав журналістів.
XS
SM
MD
LG