Доступність посилання

ТОП новини

Гомосексуальність – привід для виборчого піару?


Київ – Автори одного із законопроектів щодо заборони пропаганди гомосексуальності звернулись до представників усіх політичних сил із вимогою висловити свою точку зору щодо становища в Україні представників цієї сексуальної орієнтації. На їхню думку, це питання стане одним із ключових напередодні осінніх парламентських виборів. Правозахисники, натомість, застерігають: нічого, окрім напруження у суспільстві, згадані законодавчі ініціативи не несуть.

Борці за здоров’я нації і традиційну сім’ю, як називають себе автори законопроекту «Про захист прав дітей на безпечний інформаційний простір», відкидають звинувачення у гомофобії, але рішуче виступають проти згадок про гомосексуалів у медіа і проти права секс-меншин на проведення публічних акцій. Про це вони заявили у понеділок на прес-конференції, скликаній у відповідь на звинувачення у нетерпимості з боку низки громадських організацій.

Ці депутати висловили переконання в підтримці законопроекту широким загалом, попри відсутність всеукраїнських соціологічних досліджень на цю тему. Вони стверджують, що за п’ять років існування своєї ініціативи зібрали понад 100 тисяч підписів.

Один зі співавторів законопроекту депутат-бютівець Павло Унгурян вважає ймовірний спротив ухваленню закону наслідком тиску з боку Європи, яка намагається «насаджувати серед українців чужі їм цінності».

«Я не думаю, що навіть Юлія Володимирівна хотіла би розміняти свою свободу на засилля гомосексуалізму і пропагування цього ганебного явища, яке вже тисячі років розбещує планету», – каже Унгурян.

Ймовірні репресії згідно з критеріями, які неможливо довести – правозахисник

Голова парламентського комітету з питань свободи слова депутат-нунсівець Юрій Стець припускає, що Верховна Рада може ухвалити такий закон, щоб зіграти на консервативних уподобаннях деяких виборців. А загалом, це – дешевий передвиборний трюк від депутатів із низьким рейтингом, вважає Стець.
Якщо потрібно буде проголосувати за те, щоб мухи не літали над гімном, то, очевидно, теж проголосують
Юрій Стець

«Це – не ставлення якихось певних політиків до секс-меншин. Це – виключно чітке розуміння того, що це може покращити ситуацію з рейтингом. І якщо потрібно буде проголосувати за те, щоб мухи не літали над гімном, то, очевидно, теж проголосують», – зазначив Юрій Стець.

Тим часом, правозахисник Дмитро Гройсман не вірить в імовірність ухвалення такого закону, оскільки так, за його словами, Україна опиниться у міжнародній ізоляції. Однак, навіть якщо закон таки ухвалять, обіцяного його ініціаторами результату не буде, і кількість гомосексуалів точно не зменшиться, наголошує правозахисник.

«Можуть виникати певні репресивні дії влади, які будуть свавільними і ґрунтуватимуться на критеріях, які практично неможливо довести. Нічого, окрім зростання напруження у суспільстві, не відбудеться», – зауважує Дмитро Гройсман.

Українська Гельсінська спілка з прав людини одразу після внесення законопроекту на розгляд оприлюднила відкритого листа, в якому висловила переконання, що згадана законотворча ініціатива буде суперечити решті українського законодавства, а також «сучасним уявленням про людську особистість та здоровому глузду».

Однак невдовзі після того депутат-регіонал Вадим Колесніченко вніс на розгляд ще один законопроект такої ж спрямованості. Схожі нормативні акти діють у деяких регіонах сусідньої Російської Федерації.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG