Але протягом цього часу змінилося обличчя епідемії. З 1980-го року понад 30 мільйонів людей померло від СНІДу. Мішель Сідібе, виконавчий директор програми ООН з ВІЛ-СНІДу, каже, що вже сьогодні існують ліки та механізми запобігання поширенню хвороби, що допоможуть повністю подолати СНІД:
Зміни відбулися. Цього разу спільними зусиллями ми подолаємо СНІД. Ця можливість зникне, якщо ми не діятиме разом».Мішель Сідібе, виконавчий директор програми ООН з ВІЛ-СНІДу
«Зміни відбулися. Цього разу спільними зусиллями ми подолаємо СНІД. Ця можливість зникне, якщо ми не діятиме разом».
Конференція з ВІЛ-СНІДу перетворилася на щось більше, ніж науковий симпозіум. Тут виступають популярні музиканти, відбуваються дебати – заплановані та стихійні. Один з їх активних учасників – Родерік Омар Гейс. Він – колишній військовий, якому вісім років тому було поставлено діагноз ВІЛ, вірус, що спричиняє СНІД.
«Найгірше, я думаю, – це упередження. Тому що ти не знаєш, з ким можна на цю тему говорити, хто нормально до цього поставиться. Коли люди дізнаються, що в тебе ВІЛ, вони починають до тебе ставиться як до неповноцінної людини», – ділиться своїми почуттями Гейс.
Але він сподівається, що незабаром це зміниться:
«Я дійсно вірю, що ліки від ВІЛ-СНІДу незабаром будуть створені. Не знаю, чи вигідно це буде фармацевтичним компаніям, але вони з’являться».
І наскільки людство просунеться в цьому напрямку, частково залежатиме від результатів цієї конференції.
(Передрук із «Голосу Америки»)