Доступність посилання

ТОП новини

Контрабанда б’є по легальному бізнесу ЄС – Єврокомісія


Брюссель – Контрабандні товари, що через зовнішні кордони ЄС потрапляють на ринки Італії, Швеції, Німеччини або Франції, залишаються серйозною загрозою для законослухняних європейських промисловців та споживачів. Єврокомісія щойно закликала пересічних громадян не купувати нелегальний товар. За останній рік митні служби на зовнішніх кордонах Євросоюзу конфіскували контрабанди на майже півтори мільярди євро. Найпопулярніша підроблена продукція – медикаменти й тютюнові вироби. А головна країна-постачальник – це, як і раніше, Китай.

За даними щойно оприлюдненого звіту Європейської комісії, до Євросоюзу продовжує надходити величезна кількість контрабанди. Сімдесят три відсотки цих заборонених речей та продуктів мають китайське походження. Джонатан Тод, речник Єврокомісії, констатує: те, що митники щодня конфіскують товар, виготовлений у підпільних або напівлегальних закордонних цехах – свідчення того, що у законослухняних європейських виробників крадуть заробітки, а крадіжки інтелектуальної власності – це серйозний злочин.

З іншого боку, обіг нелегальних у Євросоюзі продуктів та товарів несуть чималу загрозу здоров’ю та й життю споживачів.

Тор-рейтинг контрабанди: ліки, пластівці та цигарки

Щоб переконатися, чи справді європейські ринки наводнені підробками, достатньо пройтися поміж рядів та глянути на асортимент пересувних торговців, які щодня розкладають свій товар на ринках європейських столиць. І хоча видається ніби зовнішні кордони ЄС нагадують сито, митники все ж чинять контрабандистам чималий опір, зазначає Джонатан Тод.
У 2011 році митні служби затримали 115 мільйонів контрабандних товарів на суму понад 1,3 мільярда євро
Джонатан Тод

«У 2011 році митні служби країн-членів співдружності затримали 115 мільйонів контрабандних товарів на суму понад 1,3 мільярда євро, – констатує представник виконавчого органу ЄС. – Найвищі сходинки топ-рейтингу конфіскованих підробок посідають медичні препарати, упаковані матеріали, на кшталт пластівців для сніданку чи парфумів, та цигарки».

За підрахунками європейських аудиторських служб, кожна десята цигарка, що продається на території ЄС – контрабанда. Велика кількість тютюнових виробів нелегального походження потрапляє до європейських споживачів із Росії, Молдови та України. І цей чорний ринок має сталу тенденцію зростати з року в рік.

Нещодавно поліція Словаччини виявила 700-метровий тунель, що проходив під українсько-словацьким кордоном. Саме цим шляхом на територію співдружності постачалися контрабандні тютюнові вироби, а можливо й нелегальні мігранти.

Надія на тютюнові податки

Єврокомісія має надію переконати влади держав пострадянського простору значно збільшити податок на тютюнові вироби, що зробило б їх не такими привабливими та прибутковими для міжнародного контрабандного бізнесу.

Наводячи приклади підроблених товарів, які можуть бути небезпечними для споживачів, речник Європейської комісії згадав контрабандні фени, косметичні вироби, парфуми та іграшки для дітей.

«Ми докладаємо зусиль у переговорах з країнами-партнерами, аби захистити інтереси нашого легального бізнесу та задля безпеки громадян, – зауважує Європейська комісія у своєму цьогорічному звіті щодо конфіскованої контрабанди.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG