Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Словаччини скасовує депутатську недоторканність


Парламент Словаччини вніс у четвер зміни до Конституції країни, які мають на меті скасувати недоторканність депутатів від кримінального переслідування.

За законами про конституційну зміну і про зміну кримінального кодексу, поліція в разі потреби зможе розпочинати слідство у справі депутата без погодження з парламентом, однак, щоб узяти депутата під варту, потрібно буде, як і досі, отримувати згоду парламенту.

Після набуття цими змінами чинності єдиним, за що депутатам лишиться імунітет, будуть їхні виступи в парламенті та його органах і голосування, причому і після закінчення мандату.

Щодо скасування депутатської недоторканності дійшли згоди провладні й опозиційні політики, таким чином за ухвалення нового закону проголосували одноголосно всі 144 присутні зі 150 членів словацького парламенту.

Недоторканність від адміністративного переслідування словацькі депутати зняли з себе ще раніше.

Водночас у четвер депутати не стали знімати недоторканність від кримінального переслідування для суддів. Над цією зміною збираються почати працювати восени, заручившись спершу згодою самих суддів.

Зміна до Конституції Словаччини має набути чинності 1 вересня – символічно у день, коли Словаччина відзначатиме 20-ліття ухвалення Конституції.
XS
SM
MD
LG