Доступність посилання

ТОП новини

Російський блогер і генерал. Чи заарештують Навального?


Олексій Навальний
Російський журнал New Times попередив читачів про можливий арешт опозиційного активіста Олексія Навального. За інформацією видання, Навального затримають уже в понеділок після допиту у Слідчому комітеті Росії. Формальний привід – звинувачення у зв’язку зі справою фірми «Кіровліс».

Слідство вважає, що Навальний, який працював радником губернатора Кіровської області Росії Микити Белих, змусив директора цього підприємства укласти невигідну угоду. У 2010 році справу вже закрили за відсутністю складу злочину, однак нещодавно знову відкрили за особистою вказівкою Олександра Бастрикіна, голови Слідчого комітету.

Саме у протистоянні Бастрикіна і Навального спостерігачі вбачають справжню причину можливого арешту. Блогер і генерал конфліктують давно, однак тільки зараз Навальний звинуватив Бастрикіна в тому, що той, займаючи державну посаду, одночасно мав дозвіл на проживання в Чеській Республіці.

Навальний також вважає, що Бастрикін не сплатив податки з продажу власного бізнесу у Чехії. Очевидно, що впливовому генералові такі звинувачення не до вподоби. Виникає, однак, питання: наскільки впливовому?

Нещодавно Бастрикін погрожував розправою журналістові опозиційної «Новой газеты» – однак був змушений вибачитись після скандалу.

Інформація, яка оприлюднена Навальним, не новина. Першим, хто її оприлюднив, був журналіст і депутат Державної думи від «Єдиної Росії» Олександр Хінштейн ще 2008 року. А 2010 року викривальна інформація з’явилась на шпальтах газети «Пражский телеграф». Вже тоді Бастрикін стверджував, що не має ніякого бізнесу в Чехії, погрожував Хінштейнові судом, але ніякого суду не відбулося.

І зараз Бастрикін не в кращій ситуації: всі розуміють, що він просто намагається помститися. А те, що у генерала є серйозніші вороги, ніж Навальний, не секрет.

Конфлікт між Генеральною прокуратурою і Слідчим комітетом не закінчувався з першого дня після появи самого Слідчого комітету. Депутат Хінштейн не став би займатися боротьбою з Бастрикіним, якщо б не мав за собою підтримки.

Так що арешт Навального може стати приводом для активізації генералових опонентів – і у владі, і в опозиції.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG