Доступність посилання

ТОП новини

У Севастополі святкують перенесений День флоту разом із флотом Росії


Олександр Федотенков (л) і Юрій Іл’їн (п) на параді в Севастополі 29 липня 2012 року
У Севастополі в неділю пройшло спільне святкування Дня флоту України і Дня Військово-морського флоту Росії, вперше за участі двох флотів – російського Чорноморського і Військово-морських сил України, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Парад кораблів прийняли разом новий командувач ВМС України віце-адмірал Юрій Іл’їн (саме на такому написанні свого прізвища з порушенням правопису він наполягає) і командувач Чорноморського флоту Росії контр-адмірал Олександр Федотенков.

Захід почався з виступу міністра оборони України Дмитра Саламатіна, який виступив російською мовою. Він, зокрема, передав вітання Верховного головнокомандувача Збройних сил України, Президента Віктора Януковича.

У севастопольських бухтах відбулися також показові виступи військових моряків України і Росії.

Увечері відбудуться святковий концерт і салют.

Наприкінці минулого року Президент Янукович своїм указом переніс День флоту України на останню неділю липня, щоб він збігся з Днем Військово-морського флоту Росії, який, у свою чергу, продовжує традицію Дня ВМФ СРСР. Українські моряки раніше виступали проти такого об’єднання свят двох держав. Із 2006 до 2011 року українські моряки святкували своє свято, яке кілька разів перейменовували, в першу неділю липня, а до 2005-го з 1997 року, після заснування цього свята, – 1 серпня.

XS
SM
MD
LG