Доступність посилання

ТОП новини

На Харківщині відбувся етнофестиваль із лицарськими боями


Під час лицарського турніру на фестивалі «Олексіївська фортеця» 29 липня 2012 року, фото О. Овчинникова
На території Олексіївської фортеці, що на Харківщині, у неділю відбулася центральна подія однойменного дводенного етнофестивалю – битви лицарів, представників клубів історичної реконструкції, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У лицарському турнірі фестивалю «Олексіївська фортеця» взяли участь історичні реконструктори із різних куточків України.

Лицарські турніри проходили в кількох категоріях. Спочатку учасники змагалися в масових боях, згодом – у попарному бою та два на два.

За задумом організаторів лицарського турніру, його двома сторонами є лицарі Західної Європи і країн на схід від неї часів 13–14-го століття.

В’ячеслав Тюпін приїхав на турнір із обладунками слов’янського лицаря. Зі зброї в нього – дворучна сокира.

«Слов’янські обладунки досить легкі в порівнянні із європейськими. На турнірі ми будемо битися з європейцями. Так би мовити, легка піхота проти важкої. Якщо у нас захист – це пластини зі шкірою, то в них це суцільний метал. В ньому важко рухатися, але й нереально пробити», – каже Тюпін.

Учасники турніру переважно роблять собі обладунки самі, розповідає Андрій Данилов. Він замовляв у майстрів тільки меч та шолом.

«Сам я робив елементи ніг, рук та корпусу. Замовляв шолом, оскільки для того, щоб зробити самому, потрібна практика та підготовка», – сказав Данилов.

«Ми не можемо повністю реконструювати удари, оскільки в ті часи перший удар був відволікальним, а потім ріжучий удар. Оскільки ріжучі у нас заборонені, бо мечем можна поранити, то ми, хоч і на повну силу, але б’ємо тільки рублячи», – говорить іще один учасник турніру Роман Зеленин.

Олексіївська фортеця розташована біля села Олексіївка в Первомайському районі Харківської області. В 18-му столітті її звели для захисту степової зони півдня тодішньої Росії від набігів кримських татар.

XS
SM
MD
LG