Доступність посилання

ТОП новини

На референдумі про імпічмент президента Румунії поки низька явка


Плакати прихильників імпічменту з закликом голосувати «Так», на яких «прості румуни» заявляють: «Хочу відставки!», Бухарест, фото 25 липня 2012 року
У референдумі щодо імпічменту президента Румунії Траяна Бесеску станом на 8-му годину вечора взяли участь менш як 38 відсотків виборців країни, повідомило Центральне виборче бюро Румунії.

Румуни мають затвердити чи відхилити рішення парламенту усунути президента з посади. Але референдум буде чинним, тільки якщо в ньому візьме участь понад половина виборців, інакше ж, незалежно від їхніх голосів, Бесеску повернеться на посаду голови держави, з якої він усунений наразі тимчасово.

За опитуваннями, більшість виборців підтримує відставку голови держави, і все може вирішити саме явка на референдум.

Дільниці для голосування працюватимуть до 11-ї години вечора за місцевим часом, який збігається з київським. Наступна інформація з Центрального виборчого бюро буде вже по півночі.

На початку місяця за імпічмент Бесеску проголосував більшістю голосів парламент Румунії. Лівоцентристська владна коаліція прем’єр-міністра Віктора Понти, яка прийшла до влади в кінці квітня, проголосувавши за недовіру попередньому правоцентристському урядові союзників президента, звинувачує правоцентриста Траяна Бесеску в перевищенні повноважень і втручанні у справи уряду при запровадженні суворих антикризових економічних заходів попередніми роками.

Низка кроків, до яких вдалася коаліція, щоб усунути президента, вже викликала різку критику, зокрема, з боку Європейського Союзу, де попереджають про розмивання демократії в Румунії.

Бесеску відкидає звинувачення і закликав виборців бойкотувати референдум. Водночас він визнає, що важкі соціальні кроки, на які був змушений піти попередній уряд його союзників за три попередні кризові роки, підірвали його популярність, і заявляє, що «не тримається за посаду». Його другий і останній п’ятирічний термін збігає 2014 року.

У разі, якщо референдум підтвердить імпічмент, нові вибори президента доведеться проводити достроково.

2007 року парламент Румунії уже оголошував Бесеску імпічмент, але тоді референдум голосами майже трьох чвертей учасників повернув його на посаду президента.
XS
SM
MD
LG