Доступність посилання

ТОП новини

Заступник голови ЦВК Магера сумнівається в ефективності роботи веб-камер на виборчих дільницях


Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера прогнозує, що ініціатива парламентської більшості щодо оснащення виборчих дільниць веб-камерами під час голосування не буде ефективною. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Сама ідея про веб-камери виглядає дуже красиво, але не варто забувати про ефективність. Ефективність веб-камер є вкрай низькою. На жаль, вони не здатні забезпечити об’єктивний перебіг голосування на виборчій дільниці, тим більше – підрахунок голосів виборців», – зазначив він.

«Веб-камери мають межу своїх можливостей, з огляду на низку факторів. Зокрема, веб-камери можуть брати до уваги певну точку, а що відбувається за межами цієї точки, не зрозуміло. Другий момент: що веб-камери можуть зафіксувати? Вони можуть, наприклад, зафіксувати бійку. Але чи можна зафіксувати так звані «каруселі»? Неможливо. І третій момент: що можуть зафіксувати веб-камери, коли триває підрахунок голосів на виборчій дільниці? Невже можна розрізнити, чи правильно розкладають бюлетені? Цього не видно», – наголосив Андрій Магера.

Він нагадав, що аналогічний досвід уже є у Росії. «Там можна було стежити за всім як в онлайн-режимі, так і в записі. Знаєте, які були цікаві дослідження? У жодному випадку кількість бюлетенів, які потрапили у скриньку, не відповідали офіційній кількості», – сказав заступник голови ЦВК і додав: «У Росії ці веб-камери вже відіграли свою роль. Вони вже практично не потрібні: до парламентських, президентських виборів ще далеко. Ця техніка дуже швидко застаріває. Зрозуміло, що цю техніку треба було кудись подіти. Вочевидь, дружня Україна захотіла їх купити. Я не знаю, чи так буде. Але чомусь жодна з держав Європи не захотіла застосовувати у себе на виборчих дільницях веб-камери».

Андрій Магера також наголосив, що «суть не у веб-камерах, а в тому, що був паритетний склад виборчих комісій, щоб ЗМІ мали доступ до всіх організаційних заходів, які проводяться під час виборчого процесу».

Сьогодні Верховна Рада відмовилася скасувати виділення майже 1 мільярда гривень на закупівлю веб-камер для виборчих дільниць. Регіонал Михайло Чечетов перед голосуванням заявив, що наявність відеокамер дозволить забезпечити прозорість виборів.
XS
SM
MD
LG