Доступність посилання

ТОП новини

Іран: міністра з оточення президента Ахмадінеджада суд звільнив з посади


До 10-ї річниці річниці смерті канадської фоторепортерки іранського походження Захри Каземі, у Парижі в липні пройшла акція, організована «Репортерами без кордонів». У смерті журналістки звинувачують Сайеда Мортазаві, який раніше був головним прокурором І
Суд у Тегерані ухвалив рішення звільнити міністра праці, який, за даними розслідування, був причетний до смерті кількох ув’язнених.

Вищий адміністративний суд Ірану виніс у п’ятницю постанову у відповідь на позов депутатів проти міністра праці Сайеда Мортазаві, який керував відомством з питань праці та соціального забезпечення.

Позов висунули кілька консервативних депутататів, які перебувають в опозиції до президента Махмуда Ахмадінежада. Саме президент раніше призначив Мортазаві на посаду глави відомства.

Звільненого міністра, якраз у часи, коли він був головним прокурором Тегерана, вважають причетним до кількох смертей ув’язнених, серед яких і смерть канадської фоторепортерки іранського походження Захри Каземі. У 2003 році вона вела фотозйомку біля стін в’язниці, за що й була заарештована. Пізніше вона померла в ув’язненні. Смерть журналістки викликала хвилю протестів у світі.

Мортазаві також вважається причетним до арештів кількох дисидентів та до закриття низки газет реформістського напряму.
XS
SM
MD
LG