Доступність посилання

ТОП новини

Олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна взяла в руки шпагу випадково


Київ – Україна має перше і наразі єдине золото 30-ї літньої Олімпіади, що триває у Лондоні. Львівська шпажистка Яна Шемякіна у додатковій хвилині виборола перемогу у німкені Брітти Гайдеманн і стала олімпійською чемпіонкою. Близькі та знайомі дівчини розповідають, що фехтувальницею Яна Шемякіна стала випадково.

Про те, що 26-річна львівська фехтувальниця Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою, її батьки дізналися від знайомих.

«Вони відпочивали в Одесі й так сталося, що саме вони поїхали у село, де не було нашого «Першого національного». Я нічого не повідомляла, хоча з самого початку спостерігала за змаганнями: спочатку в інтернеті, потім в телевізорі. Хотіла сказати їм про це, коли вже буде фінал. Однак мамі подзвонили і сказали. Від радості вони кричали з татом», – розповіла у коментарі Радіо Свобода старша сестра олімпійської чемпіонки Любов Шемякіна.

Водночас вона зазначила, що Яна могла стати лижницею, але тяжка травма ноги завадила цьому. Тож дівчина мусила обирати собі інше захоплення.

Колежанка з подвір’я йшла на фехтування і її з собою запросила. І так сталося, що із усіх діток, які пішли з двору, Яна одна лишилася тренуватися
Любов Шемякіна
«Колежанка з подвір’я йшла на фехтування і її з собою запросила. І так сталося, що із усіх діток, які пішли з двору, Яна одна лишилася тренуватися. Багато було розчарувань. Багато змагань не вигравала. Не виходило в неї так, як вона планувала. Вона ніколи не скаржилася. Вона настільки любить це фехтування», – зазначає вона.

Спорт не дає часу для дружби, але ніхто не ображається

За словами сестри, через постійні тренування друзів у Яни не надто багато: в основному це її колеги-спортсмени. Втім вона відкрита та комунікабельна. Та й однокурсники і знайомі чемпіонки на брак уваги з боку чемпіонки не ображаються.

Це дівчина, яка мріє, і втілює всі свої мрії у життя. Вона дуже проста людина. Навіть лондонське «золото» не додасть їй зірковості
Мар’яна Манічка
«Це дівчина, яка мріє, і втілює всі свої мрії у життя. Вона дуже проста людина. Навіть лондонське «золото» не додасть їй зірковості», – розповіла у коментарі Радіо Свобода знайома фехтувальниці Мар’яна Манічка.

Один за всіх і за себе

Водночас колишній старший тренер збірної України з фехтування Дмитро Рейзін наголошує на скромності Яни. Він також зауважує, що як сильна спортсменка дівчина заявила про себе ще у підлітковому віці. А такого успіху досягла завдяки високим людським якостям та спортивній наполегливості.

Вона майже завжди виграє вирішальний «укол». У командних змаганнях вона є лідером. Завжди бореться наполегливо. Як правило, левова частка перемог команди – її заслуга
Дмитро Рейзін
«Це людина рідкісної самовіддачі, рідкісної мотивації. Її головна спортивна риса – вольова якість та неймовірна концентрація. Вона майже завжди виграє вирішальний «укол». У командних змаганнях вона є лідером. Завжди бореться наполегливо. Як правило, левова частка перемог команди – її заслуга. У випадку, коли щось йде не так і вона команду підводить, то може розплакатись», – наголошує тренер.

До перемоги на Лондонській олімпіаді Яна Шемякіна уже ставала чемпіонкою Європи в особистій першості у 2005 році та брала бронзу у 2009 році. Наразі ж спортсменка планує продовжувати свою кар’єру, однак наголошує, що, як і кожна жінка, найбільше мріє про сім’ю та дітей.

«Мрії збуваються тоді, коли віриш і багато працюєш», – зауважила після перемоги Яна Шемякіна.
XS
SM
MD
LG