Доступність посилання

ТОП новини

ООН ухвалила резолюцію щодо Сирії


Голосування щодо Сирії, 3 серпня, 2012 року
Голосування щодо Сирії, 3 серпня, 2012 року
Генеральна асамблея ООН сьогодні ухвалила резолюцію з засудженням насильства в Сирії і критикою Ради безпеки, якій не вдалося вжити дієвих заходів щодо припинення кровопролиття.

У резолюції наголошується на необхідності політичних змін у Сирії і зазначається, що основна відповідальність за тривале насильство лежить на режимі президента Сирії Башара Асада.

Резолюцію, запропоновану групою арабських країн, підтримали 133 країни-члени ООН, 12 були проти і 31 утрималася. Росія знову проголосувала проти, назвавши документ «незбалансованим». Резолюція не має обов’язкового характеру, але має морально-політичне значення.

Ініціатором ухвалення резолюції виступила Саудівська Аравія. Її представник в ООН Абдулла Муалем перед голосуванням закликав асамблею схвалити резолюцію і тим самим підтвердити задекларовані в ООН моральні та гуманітарні цінності.

Сирійський представник в ООН Башар Джаафарі – у відповідь – заявив, що держави, які активно проштовхують резолюцію, такі як Саудівська Аравія і Катар, самі не можуть вважатися зразковими в царині дотримання прав людини.

У самій Сирії в п’ятницю тривали бої в найбільших містах – Алеппо та Дамаску. Надходять повідомлення про численні жертви серед мирного населення в місті Хама.

За даними сирійських активістів, за 17 місяців конфлікту в цій країні загинули понад 20 тисяч осіб, більшість із них – мирні жителі.
XS
SM
MD
LG