Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підписав «мовний закон»


Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики». Про це повідомляється на сайті глави держави.

Також Глава держави доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

«Як ідеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами з цих питань, та подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері», – зазначено на сайті.

У дорученні Президента також вказується на «необхідність забезпечити невідкладне розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови».

«Мовний закон», розроблений депутатами-регіоналами Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком, Рада ухвалила 3 липня.

Закон суттєво розширює сферу вжитку російської мови в Україні. Після його ухвалення Україною прокотилася хвиля протестів: зокрема, у Києві, під Українським домом, кілька активістів оголосили голодування.
Упродовж місяця цей закон відмовлявся підписувати Голова Верховної Ради Володимир Литвин, однак 31 липня все-таки поставив під ним свій підпис.
XS
SM
MD
LG