Доступність посилання

ТОП новини

Біженця, який потерпів у СІЗО, відвідав представник відомства ООН


Прес-секретар Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, Білорусі і Молдові Олександра Маковська повідомила сьогодні Радіо Свобода, що представникові Управління надали доступ до побитого в слідчому ізоляторі в Києві біженця з Росії Умара Абуєва, йому вже надають медичну допомогу.

Як сказала вона в інтерв’ю Північнокавказькій редакції Радіо Свобода, представник Управління вчора відвідав Абуєва в лікарні, де той нині перебуває. За її словами, Абуєв почувається не дуже добре, хоча медичну допомогу йому вже надають, але «людина все одно пережила серйозне побиття і оцінює свій стан як складний».

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Абуєв має статус мандатного біженця і щодо нього Європейський суд із прав людини застосував Правило 39, згідно з яким Україні заборонено повертати його до країни походження.

Тим часом Державна пенітенціарна служба заявила сьогодні, що на даний час документи, що підтверджують наявність в Абуєва статусу біженця, відсутні.

Помічник голови Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко повідомив сьогодні Радіо Свобода, що його відомство нині перевіряє факт побиття біженця у Київському слідчому ізоляторі.

«Людина потрапила у лікарню, щодо цього випадку проводиться перевірка. Про це знають органи прокуратури, керівництво відомства. Найближчим часом, завтра або в перші дні наступного тижня, будуть відомі результати обговорення на нараді і вжиті відповідні заходи», – заявив Андрушко.

Учора про те, що в СІЗО невідомі побили біженця з Росії Умара Абуєва, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.
XS
SM
MD
LG