Доступність посилання

ТОП новини

У Британії призначили нового суддю для розслідування смерті Литвиненка


У Великій Британії одного з провідних суддів призначили в четвер для проведення судового розслідування обставин смерті 2006 року колишнього працівника російських спецслужб і критика Кремля Олександра Литвиненка. Суддя Верховного суду сер Роберт Овен проведе перше попереднє публічне слухання 20 вересня.

Процедура англійського права, яку можна умовно перекласти як «судове розслідування», призначається в випадку смерті, зокрема, за нез’ясованих обставин, не є судовим процесом і не має на меті визначати кримінальну чи цивільну відповідальність. Це розслідування в справі смерті Литвиненка поновили восени минулого року.

Поліція Лондона раніше назвала головним підозрюваним росіянина Андрія Лугового, підприємця і теж колишнього працівника російських спецслужб. Майже через рік після смерті Литвиненка Луговой, на той час уже підозрюваний і відомий у Росії, був обраний до Державної думи від Ліберально-демократичної партії Росії Володимира Жиріновського і після минулорічних виборів залишився депутатом. Луговой відкидає свою причетність до вбивства.

Британська поліція встановила, що Литвиненка отруїли радіоактивним і високо токсичним полонієм.

Олександр Литвиненко помер у лікарні в Лондоні 23 листопада 2006 року. Трохи більше як за місяць до того він після п’яти років притулку в Великій Британії отримав британське громадянство.

XS
SM
MD
LG