Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці українських сіл пікетуватимуть птахофабрики, які, кажуть, убивають дітей


Київ – Птахофабрики агрохолдингу «Авангард» убивають дітей. З такою заявою до Києва приїхали мешканці Київської, Чернівецької, Харківської областей та Криму. Вони вимагають закрити птахофабрики, розташовані біля їхніх населених пунктів, до повного їх переоснащення. В агрохолдингу запевняють: усі підприємства працюють відповідно з нормами і серйозної шкоди здоров’ю та довкіллю від них нема.

Кожна третя дитина у селі Хроли Харківської області, де розташована птахофабрика «Зоря», хворіє на астму, кожна друга – алергік, вони страждають від артритів і високого тиску, говорить мешканець села Олексій Кветкін.

«Пташиний послід ллється навколо нашого села на поля, сіяти там неможливо, посліду по коліно! Тухлі яйця – знов-таки на поля. Дихати нема чим! Ми вимагаємо закрити птахофабрику «Зоря» біля нашого села до повної реконструкції. Аміак – він же вбиває людину! Повільно вбивають дітей!», – обурюється Кветкін.
Мешканці різних областей України протестують проти діяльності птахофабрик, що шкідливо впливають на здоровя та екологію
Мешканці різних областей України протестують проти діяльності птахофабрик, що шкідливо впливають на здоровя та екологію

Безстрокове цілодобове пікетування проти діяльності птахофабрик

Мешканці селища Макарів Київської області – роками судяться за те, щоб роботу фабрики зупинили, але результатів немає, говорить колишній селищний голова Макарова Геннадій Здольник. За його словами, концентрація шкідливих для здоров’я сірководню й аміаку перевищує гранично допустимі норми для населених місць у багато разів. Однак, ні активістів, ні створену для перевірки робочу групу Київської обладміністрації на територію підприємства не пускають.

Ми будемо вдаватися до пікетування центральних та місцевих органів влади, посольств країн-кредиторів непорядних бізнесменів, зокрема, українського мільярдера Олега Бахматюка – власника Макарівської птахофабрики. Будемо пікетувати цілодобово!
Геннадій Здольник
«Ми будемо вдаватися до пікетування центральних та місцевих органів влади, посольств країн-кредиторів непорядних бізнесменів, зокрема, українського мільярдера Олега Бахматюка – власника Макарівської птахофабрики. Будемо пікетувати цілодобово! Безстроково!», – стверджує Здольник.

Представники агрохолдингу розцінюють такі акції як спроби колишнього голови заробити собі певні електоральні бали. Про це в коментарі Радіо Свобода заявила секретар «Авангарду» Лідія Совоцька. Адже, за її словами, всі підприємства компанії працюють за новітніми технологіями і відповідно до законодавчих норм України, тож негативно на довкілля та здоров’я людей не впливають.

На всіх 19-ти підприємствах холдингу проведена реконструкція, модернізація... Чого вони добиваються? Закриття фабрики – єдиного місця, де працює величезна кількість мешканців району?
Лідія Совоцька
«На всіх 19-ти підприємствах холдингу проведена реконструкція, модернізація, можливо, десь більше, десь менше. Зараз у процесі будівництво біогазових заводів, такий варіант дозволяє утилізувати, вирішити всі проблеми із запахом та іншими речами. Чого вони добиваються? Закриття фабрики – єдиного місця, де працює величезна кількість мешканців району?» – дивується заявами активістів Совоцька.

Штрафи платити вигідніше

Екологи ж заявляють, що українським підприємствам вигідніше платити штрафи за забруднення довкілля, аніж встановлювати сучасну, екологічно безпечну техніку. Адже суми штрафів мізерні.

Скільки вам треба років, щоб побудувати очисну споруду? Два? Три? Добре, даємо вам 3 роки. Якщо до того часу не побудуєте, ми будемо вас закривати
Володимир Борейко
Якщо завод не будує очисні споруди, його треба не штрафувати, а закривати, переконаний еколог Володимир Борейко. «Скільки вам треба років, щоб побудувати очисну споруду? Два? Три? Добре, даємо вам 3 роки. Якщо до того часу не побудуєте, ми будемо вас закривати», – каже він.

Тривала дія навіть незначних доз сірководню й метану на організм людини призводить до бронхолегеневих захворювань, хвороб кишкового тракту, сечовидільної системи, кровоносних судин і онкозахворювань.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG