Доступність посилання

ТОП новини

«Європейські стандарти» сільської медицини на Сумщині


Київ – Чиновники Сумщини звітують, що медицина області «прямує до європейських стандартів». Радіо Свобода вирішило дізнатися, чи відчули покращення в отриманні медичної допомоги жителі сільських районів регіону.

Вісімнадцять районів Сумщини нараховують 148 сільських лікарень й 549 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів. Однак, жителі віддалених сіл мусять долати десятки кілометрів, щоб полікувати зуби чи перевірити кров. Та й у самих медичних закладах проблем вистачає: брак кадрів, застаріле обладнання, відсутність медикаментів та реактивів.

«У мене вже такий вік, що треба контролювати рівень цукру в крові, – розповідає жителька одного із сіл на Сумщині Віра Іванівна. – Я пішла в лікарню, але виявилося, що у нашій лікарні немає реактивів, немає ніякого досвіду в лаборантів. Цілий тиждень ходила, чекала, але нічого так і не завезли. Я нічого не змогла проконтролювати».

Пенсіонерка скаржиться, що до лабораторії приходять люди з 6 навколишніх сіл, а лаборантами працюють юні дівчата без досвіду роботи, що змушує сумніватися у результатах аналізів.

Сільським лікарням доводиться «викручуватися» із забезпеченням необхідними медикаментами швидкої допомоги.

«В принципі швидка не буває без жодної ампули. Не буває, що сьогодні все закінчилося. Ось повинно щось закінчитися, а коштів немає. Поки ми викручувалися, гроші з’явилися. Ми вже звикли, що кращого не буває», – розповідає головний лікар сільської амбулаторії на Сумщині.

Запаморочення від успіхів

Радіо Свобода звернулося з інформаційним запитом щодо цих проблем до обласного відділу лікувально-профілактичної допомоги та фармацевтичного забезпечення населення Сумської обласної державної адміністрації. Однак нам відмовили.

«Ми, на жаль відмовляємо у вашому запиті і не можемо дати коментар. Причини мені невідомі», – сказала секретар Галини Хомети, начальника відділу.

Натомість, офіційний сайт ОДА цитує заступника голови обласної державної адміністрації Тамару Іщенку. Вона стверджує, що «завдяки підтримці Президента України Віктора Януковича та особистому сприянню голови обласної державної адміністрації Юрія Чмиря, медицина Сумщини прямує до європейських стандартів» .

Про адекватне медичне забезпечення не йдеться

Голова Громадської Ради при Міністерстві охорони здоров’я України, голова сектору законодавчих ініціатив Дорадчої ради з питань охорони здоров’я Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Олег Мусій дивується такій заяві посадовців.

Коли інформація про необхідні витрати на сільські, міські, районні лікарні збирається, бюджет становить близько 80 мільярдів, Верховна Рада з нього робить сорок. Відповідно, про яке адекватне забезпечення може йти мова?
Олег Мусій
«Смішно говорити про це. В окремо взятій області ми будуємо комунізм це називається. Коли інформація про необхідні витрати на сільські, міські, районні лікарні збирається, бюджет становить близько 80 мільярдів, Верховна Рада з нього робить сорок. Відповідно, про яке адекватне забезпечення може йти мова?» – каже Олег Мусій.

Основна частина бюджету йде на захищені статті: на зарплати медичних працівників та на комунальні послуги. На медикаменти, лабораторні дослідження, нову апаратуру та на хворого кошти розподіляються по залишковому принципу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG