Доступність посилання

ТОП новини

Грузія: заява Росії про «українських найманців» на війні 2008 року «несерйозна», але «не дивна»


Заступник секретаря Ради безпеки Грузії Леван Дучідзе в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» (DT.UA) назвав несерйозною оприлюднену днями заяву Слідчого комітету Росії, ніби під час війни Росії проти Грузії 2008 року «українські найманці» грали роль російських військових-мародерів в інсценованих відеозаписах. За його словами, на таку заяву важко й відповідати серйозно.

Водночас, на думку чільного грузинського урядовця, нічого дивного в цій заяві немає, оскільки «російській стороні доводиться шукати вигадані аргументи та факти, щоб, як і в часи радянської пропаганди, довести всьому світові, буцім жертва сама ж у всьому й винна».

За його словами, в Росії «перестаралися» з заявами про «українських найманців», які «звідкілясь там узялися, а потім незрозуміло куди поділися на своїх танках і вкрадених унітазах», але «треба ж було Росії знайти хоч якесь пояснення» тому, що російська армія, вторгнувшись на територію Грузії, займалася там «вбивствами, грабежем мирних жителів, забираючи все, що під руку потрапить, – старі кросівки, срібні ложки, велосипеди, унітази».

«Все це є на фотографіях і відеозаписах, усе це видно. Мабуть, комусь за це стало соромно, ніяково, ось вони й вирішили, що треба звалити все на грузинську сторону і, звісно, на когось іще, кого можна було б видати за російських військовослужбовців. Ось так і з’явилися «українські найманці», – заявив заступник секретаря Ради безпеки Грузії Леван Дучідзе.

У Міністерстві закордонних справ України вже заявляли в середу, що не вважають за доцільне коментувати такі заяви Слідчого комітету Росії. «Наразі МЗС України не відомо про наявність будь-якої доказової бази цих тверджень, які дисонують із конструктивним духом українсько-російського стратегічного партнерства», – заявили в міністерстві.

У середу в Москві Слідчий комітет Росії оприлюднив заяву, в якій, серед іншого, стверджується, що під час війни 2008 року «керівництво Грузії вжило заходів із метою дискредитувати військовослужбовців російських Збройних сил і створити негативний образ російського солдата». Один із таких заходів, про які стверджує Слідчий комітет Росії, посилаючись на «свідчення очевидців», він змальовує так: «Іще до вступу російських військ до міста Ґорі та інших населених пунктів, розташованих на кордоні з Грузією, з метою пропаганди і введення в оману мешканців Грузії і світової спільноти українських найманців перевдягали в однострої російської армії і з їхньою участю монтували фото- і відеокадри про нібито факти насильства і мародерства російських солдатів щодо мирного населення, яке живе в грузинських селах».

Заяви про участь на боці Грузії «українських найманців» у тій війні в Росії вже висловлювали й раніше, але досі вони жодного разу не підтверджувалися. Натомість були повідомлення, що найманці з проросійських «козацьких» формувань із Донецької області і Криму брали участь у тій війні на боці Росії. Крім того, Служба безпеки України ще 2008 року повідомляла, що перевірила інформацію щодо участі українців у тій війні і встановила, що тих людей російські спецслужби вербували спеціально з метою провокації проти України, а повідомлення про найманців були сфабриковані правоохоронними органами і спецслужбами Росії.
XS
SM
MD
LG