Доступність посилання

ТОП новини

Магера: ЦВК програла б суд, якби відмовила в реєстрації Андрію Шевченкові


Андрій Магера, архівне фото
Центральна виборча комісія програла б суд, якби відмовила в реєстрації кандидатам на народних депутатів, стосовно яких є сумніви в тому, чи жили вони постійно в Україні останнім часом, заявив сьогодні в коментарі Радіо Свобода заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Закон про вибори народних депутатів не передбачає механізму виконання конституційної вимоги про проживання кандидатів на депутати в Україні протягом останніх 5 років, наголосив він.

«Якщо б Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації тому ж таки Олексієві Азарову, тому ж таки Шевченкові, тому ж таки Авакову, багатьом іншим особам, то згодом, коли ці особи оскаржили б постанову Центральної виборчої комісії в суді, я більш ніж переконаний, у ЦВК не було б достойних аргументів підтвердити свою правоту. І це саме та причина, чому Центральна виборча комісія не відмовляла в реєстрації всім трьом названим мною особам», – сказав Магера.

Через перебування за межами України Центрвиборчком наразі відмовив лише одному потенційному кандидатові – колишньому прем’єрові Павлу Лазаренкові, який відбуває покарання у Сполучених Штатах. «Він в Україні останні 5 років не перебував жодного дня. Тому тут і проблем не було», – зауважив Андрій Магера.

Колишній футболіст Андрій Шевченко, який іде на вибори від партії «Україна – вперед!», живе в Україні тільки протягом останніх 3 років, а попереднє десятиліття жив в Італії і Великій Британії, за футбольні клуби яких виступав. Син Прем’єр-міністра Миколи Азарова Олексій Азаров, який балотується за мажоритарним округом на Донеччині від Партії регіонів, за даними інтернет-видання «Українська правда», зареєстрований на постійне місце проживання в Австрії. Колишній керівник Харківщини Арсен Аваков, якого навесні затримали, а згодом відпустили італійські правоохоронці і який відтоді живе в Італії, балотується від Об’єднаної опозиції у виборчому списку «Батьківщини».
XS
SM
MD
LG