Доступність посилання

ТОП новини

В Україні починають навчати професії майстра петриківського розпису


Петриківський розпис
У Дніпропетровському театрально-художньому коледжі вперше в Україні з’явилась спеціальність «Художній розпис», де навчатимуть майстерності петриківського декоративно-прикладного малярства, повідомила в понеділок на прес-конференції у Дніпропетровську викладач коледжу, заслужений майстер народної творчості України Тетяна Гаркава.

За її словами, більш як 20 випускників 9-х та 11-х класів виявили бажання професійно навчатися петриківському розписові на цій спеціальності. За підсумками іспитів, на перший курс зарахували 14 хлопців та дівчат, серед яких є один виходець власне із Петриківки.

За інформацією Тетяни Гаркавої, студенти, які пройдуть 4-річне навчання, отримають одразу дві професії – «Художник-виконавець» і «Викладач спеціалізованих художніх шкіл».

За її словами, у рамках нової спеціальності молодь буде вивчати історію декоративно-прикладного мистецтва різних країн світу, технологію, проектування, використання петриківського розпису в дизайні меблів та приміщень.

«Петриківський розпис викликає великий інтерес у сучасної молоді. У майбутньому я планую викладати петриківський розпис у вишах», – сказала майстриня.

Наразі український петриківський розпис претендує на статус всесвітньої культурної нематеріальної спадщини: відповідні документи на отримання статусу вже передано до ЮНЕСКО. Головна умова для надання такого статусу – щоб мистецтво було живим і постійно розвивалось.

Петриківський розпис бере початок з ХVІІІ століття, з настінного розпису придніпровських хат. Зараз він є візитівкою Дніпропетровщини й України в цілому.
XS
SM
MD
LG