Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті завершено відновлення найдавнішої пластової оселі


Пластуни в Івано-Франківську, архівне фото
На території табору-музею «Сокіл» у селі Гриньків Рожнятівського району Івано-Франківської області урочисто посвячено відновлену пластову оселю, повідомляє в середу кореспондентка Радіо Свобода.

В урочистостях узяло участь 250 пластунів різного віку – від новаків до сеньйорів, сто з них – діти з діаспори: США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Австралії, Аргентини і Польщі. За словами старшого пластуна з Івано-Франківська Тараса Зеня, «вони пам’ятають про пластову юність своїх дідів і батьків».

Відбудовані чотири хатинки за зразками 30-х років минулого століття, до цього була лише одна.

За словами голови Івано-Франківського обласного осередку «Пласту» Станіслава Провального, «табір «Сокіл» є Меккою пластунів, тут мусить хоча б раз побувати кожен із них».

У 2009 році табір-музей «Сокіл» визнано пам’яткою культурної спадщини України.

«Сокіл» – це найдавніший пластовий табір національної скаутської організації України «Пласт», відкритий у 1926 році. Землю під нього пластунам подарував митрополит Андрей Шептицький.

До 1939 року тут щоліта відбувалися пластові табори. Таку традицію було відновлено у 1990 році. Тоді ж розпочали відбудову цієї оселі, яку тепер завершено.
XS
SM
MD
LG