Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко і Луценка остаточно не пустили на вибори


Київ – Вищий адміністративний суд відхилив апеляцію на відмову зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами в народні депутати за виборчим списком партії «Батьківщина». Таким чином, судді підтвердили законність рішення ЦВК про відмову зареєструвати опозиційних політиків кандидатами, оскільки вони мають непогашену судимість. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Опозиція розцінює це рішення як політичне і має намір оскаржувати його в Європейському суді з прав людини.

Під час судового слухання представник «Батьківщини» в ЦВК Руслан Князевич зазначив, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко й колишній міністр внутрішніх справ Юрія Луценко можуть балотуватися в депутати Верховної Ради, однак, у разі їх обрання, ЦВК не має права визнати їх обраними. При цьому Руслан Князевич наголосив, що виборчий закон суперечить Конституції.

«Конституція апріорі дозволяє людині балотуватися в народні депутати. Але на час обрання, якщо в такої особи не знята і не погашена судимість, вона не може бути обрана до Верховної Ради. Якщо би конституцієдавець доктринально допускав би рівність такого роду обмежень, він точно всіх би їх виписав в одній частині», – заявив Руслан Князевич.

Натомість представники Центрвиборчкому зауважили, що жодного подання до Конституційного Суду з приводу невідповідності виборчого законодавства Основному законові не було.

Український суд апелює до світового досвіду

Відтак Вищий адміністративний суд підтвердив законність рішення про відмову засудженим опозиційним політикам у реєстрації кандидатами в депутати. При цьому суддя Олександр Веденяпін, серед іншого, послався на міжнародну практику, відповідно до якої особи з непогашеною судимістю не можуть бути обрані до представницьких органів. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Натомість Руслан Князевич зазначив, що тепер опозиції залишається тільки звернутися до Європейського суду з прав людини і назвав рішення Вищого адмінсуду політичним.

За словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка, досі в Україні не було прецеденту, щоб у депутати балотувалася особа, яка відбуває покарання.

«Були випадки, коли обирали людей, які перебували в СІЗО, але вироку суду не було. Тут, безперечно, є суперечність закону і Конституції, і опозиція цим скористалася», – зазначив експерт.

Юлія Тимошенко і Юрій Луценко засуджені, відповідно, до 7 й 4 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG