Доступність посилання

ТОП новини

Pussy Riot визнали в Росії винними


Біля Хамовницького суду в Москві під час читання вироку 17 серпня 2012 року
Суд у столиці Росії Москві визнав сьогодні трьох учасниць жіночого феміністичного панк-гурту Pussy Riot винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті – кримінальному злочині, який їм інкримінувало державне обвинувачення. Вирок мають винести пізніше сьогодні.

Як заявила суддя Хамовницького районного суду Москви Марина Сирова, три учасниці гурту – Марія Альохіна, Надія Толоконнікова і Катерина Самуцевич – «ретельно спланували» свою акцію 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!»

На думку судді, саме задля цієї акції й був створений сам гурт Pussy Riot, деякі з учасниць якого «переховуються від слідства». В акції взяли участь, як видно на відеозапису, не менш як шість учасниць гурту в масках, але наступними днями й тижнями після того виступу змогли затримати тільки трьох.

Прокуратура раніше вимагала для підсудних покарання в три роки позбавлення волі в колонії загального режиму.

Підсудні не визнають своєї вини і заявляють, що їхня акція не була спрямована на образу релігійних почуттів вірних, а мала на меті висловити протест проти політики російської влади і керівництва Російської православної церкви. Їхній захист просить для них виправдання.

Тим часом під будівлею Хамовницького суду, де триває читання вироку, сьогодні відбуваються також акції прихильників і супротивників Pussy Riot, у яких беруть участь загалом тисячі людей. Кореспонденти Радіо Свобода повідомили про затримання кількох людей, зокрема, діячів опозиції Гаррі Каспарова і Сергія Удальцова. Каспаров заявив, що поліція жорстоко побила його в автозаку.

Акції на підтримку Pussy Riot відбуваються сьогодні і ще в низці міст Росії, а також у різних країнах світу.

Низка правозахисників та громадських діячів заявляла, що вважає арештованих учасниць гурту в’язнями сумління, яких переслідують за висловлення їхніх поглядів, а висунені їм звинувачення в кримінальному злочині хуліганства суперечать російському законодавству.
XS
SM
MD
LG