Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині починають геологічну розвідку сланцевого газу


На Дніпропетровщині розпочинають геологічну розвідку сланцевого газу – таке рішення ухвалили в п’ятницю на сесії депутати Дніпропетровської обласної ради, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Депутати погодили надання дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Український геологічний науково-виробничий центр» та ТОВ «Голден Деррік» спеціального дозволу на користування надрами.

За документом, роботи з геологорозвідки сланцевого газу розпочнуться в чотирьох районах – Новомосковському, Магдалинівському, Юр’ївському та Павлоградському.

Капітальні вкладення інвесторів у розвідку родовищ сланцевого газу на території області складатимуть 330 мільйонів гривень, заявив у п’ятницю голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Дніпропетровська область споживає на рік 6,8 мільярда кубічних метрів газу. Видобувають на території регіону щороку в 17 разів менше.

На думку експертів, сланцевий газ може зробити Україну енергетично незалежною, але видобуток цього газу може завдати шкоди довкіллю. Деякі європейські держави, зокрема, Франція, Швейцарія, Чехія та Болгарія, заборонили видобувати на своїй території сланцевий газ методом гідравлічного розриву пластів, коли у сланцеві пласти під тиском впорскується суміш води і піску разом із хімікатами.
XS
SM
MD
LG