Доступність посилання

ТОП новини

Засновник Wikileaks закликає керівництво США «припинити полювання на відьом»


Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж під час свого виступу з балкону посольства Еквадору у Лондоні закликав керівництво «припинити полювання на відьом», організоване проти Wikileaks.

У своїй промові він наголосив, що дякую усім політикам, громадським діячам і просто небайдужим за підтримку.

«Wikileaks і надалі у небезпеці. Так само у небезпеці свобода слова і здоров’я нашого суспільства», – наголосив він.

«США мають припинити розпочате ФБР розслідування. США мають пообіцяти, що не переслідуватимуть надалі моїх колег чи наших прихильників», – додав Джуліан Ассанж.

Ассанж переховується у посольстві Еквадору вже протягом двох місяців. У четвер Еквадор погодився надати засновнику Wikileaks політичний притулок.

Раніше британський суд остаточно відхилив усі спроби зупинити екстрадицію Ассанжа до Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах.

Сам засновник Wikileaks, затриманий у Великобританії за шведським ордером іще в грудні 2010 року, не визнає своєї провини і називає своє переслідування політично мотивованим. Він також стверджує, що Швеція може далі видати його до США, де його в свою чергу можуть судити за звинуваченнями в шпигунстві й засудити на смерть через його публікації.

Попередніми кількома роками сайт Wikileaks, заснований і координований Ассанжем, опублікував сотні тисяч таємних документів різноманітних відомств США, в першу чергу Пентагону й Держдепартаменту, а також численні конфіденційні документи, що стосуються інших країн.
XS
SM
MD
LG