Доступність посилання

ТОП новини

Під тиском Януковича скасовані реформи, започатковані Тимошенко (європейська преса)


Прага – Українська опозиція вимагає відставки Президента за ухвалення «неконституційного» закону про мови. Про це мовиться в публікації в останньому числі чеського тижневика Týden. Тим часом про здобутки проведеної в Грузії люстрації розповів у розлогому інтерв’ю Першому інформаційному каналу Грузії її президент Міхеїл Саакашвілі. А Європейський суд у справах людини у Страсбурзі рекомендує Україні утриматись від передачі Росії її громадянина Адама Осмаєва, якого обвинувачують у підготовці замаху на Володимира Путіна.

Президент Віктор Янукович «допустився злочину проти українського народу», зазначається у скарзі, яку подав до Вищого адміністративного суду України Арсеній Яценюк від імені Об’єднаної опозиції. Про це мовиться в останньому числі чеського тижневика Týden. У скарзі, під якою підписалися понад 300 тисяч українських громадян, мовиться про антиукраїнський характер закону про мову, який, по суті, робить російську мову другою державною мовою, наголошує видання. Крім цього, як зазначено у статті, влада під тиском Президента Віктора Януковича скасувала реформи, започатковані попереднім урядом колишнього Прем’єра-міністра Юлії Тимошенко і проводить заходи в напрямку «повернення до президентської системи правління і обмеження ролі парламенту». У разі, якщо Вищий адміністративний суд відхилить скаргу Об’єднаної опозиції, Арсеній Яценюк має намір звернутись до Європейського суду з прав людини, сказано у статті.

Грузинський президент Міхеїл Саакашвілі дав розлоге інтерв’ю Першому інформаційному каналу Грузії, яке повністю опублікувало інтернет-видання телеканалу. Зокрема, Саакашвілі звертається до проведеної в його країні люстрації і реформ у таких важливих галузях життя, як поліція, митна справа, правова система. «Найголовніше було, – вважає Міхеїл Саакашвілі, – навчити грузинів платити податки. Було дуже важливим – навчити службовців держапарату бути рівними з громадянами і бути справді слугами громадян». Завдяки цілковитій заміні кадрів, тому що старих «митників, по суті, не залишилось, їх замінили молоді кадри» і комп’ютери, митниця «працює класно», зазначає грузинський президент. Він також наголошує на успішному проведенні ще однієї реформи – реформування системи освіти. «Мабуть, це найбільш далекоглядна, глибока і важлива реформа», – так її оцінює Міхеїл Саакашвілі.

«Порожня камера для підозрюваного в замаху на Володимира Путіна» – таку назву має публікація в останньому числі польського щоденника Rzeczpospolita. Звинувачуваного в замаху громадянина Росії Адама Осмаєва Європейський суд з прав людини рекомендує не передавати з України до Росії. Для московської влади, зазначає польське видання, ця новина зі Страсбурга стала повною несподіванкою. Адже там уже «підготували камеру для Осмаєва в столичному слідчому ізоляторі Лефортово».

У разі, якщо Європейський суд з прав людини визнає, що передача Адама Осмаєва до Росії суперечить Європейській хартії з прав людини, «Осмаєва будуть судити в Україні», зазначає польське видання. Загалом, як підрахувало видання, за 12 років урядування Володимира Путіна в Росії ЗМІ повідомляли про щонайменше 10 замахів на його життя.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG