Доступність посилання

ТОП новини

Без української мови і культури Україна стане нецікавою для світу – гості фестивалю «Етновир»


Фестиваль «Етновир», Львів, 23 лютого 2012 року (фото прес-служби фестивалю)
Львів – Львів заполонив фольклорний фестиваль «Етновир», на якому представляють автентичну культуру колективи з України, Туреччини, Білорусі, Польщі, Іспанії, Азербайджану. Трьом групам з Африки МЗС України відмовило у візах, оцінивши їх як потенційних мігрантів. Що цікавого привезли гості у Львів? Як молоді люди бережуть традиції свого народу?

Учасників «Етновиру» з Польщі, України, Іспанії та Білорусі я зустріла на площі Ринок. Вони вивчали відомий гуцульський танець «Аркан», який виконають на завершення фестивалю 26 серпня. Всі співали українську пісню.

Подивитись і послухати танці та пісні різних народів можна просто неба на площі Ринок, де встановлена велика сцена. А поруч представлена польська, турецька, іспанська та інші кухні. Найголовніше – спілкування, знайомство з автентичною культурою різних країн, зазначив учасник фестивалю з Гданська Войтек Шачинський. Колектив Гданського університету покаже у Львові танець Люблінського регіону, інсценізацію Варшавського балу і сюїту гірської місцевості.

«Якщо ми не будемо берегти, пам’ятати, то це все забудеться і все зникне. Стараємося представити все те, що маємо найкраще, а це гарні танці, пісні, костюми. Ці всі традиції колись розважали поляків, тому маємо вберегти», – зауважує студент Войтек Шачинський.
Фестиваль «Етновир», Львів, 23 лютого 2012 року (фото прес-служби фестивалю)
Фестиваль «Етновир», Львів, 23 лютого 2012 року (фото прес-служби фестивалю)

Польща підтримує численні фольклорні колективи, розповіли польські гості. Хоча їм видається, що й цього замало. Поляки між собою спілкувались польською, іспанці – іспанською, турки – турецькою, а ось учасники білоруського колективу хоч і презентували білоруську культуру, але розмовляли російською. Чому? Як вони пояснили Радіо Свобода, так їм простіше порозумітися з усіма людьми, які мешкають у Гродно, до того ж російська колись була національною мовою, а ще для них важливо розуміти один одного. Хоча, кажуть, знають і білоруську…

Український фольклор переживає не кращі часи

Фестиваль «Етновир» відбувається у Львові п’ятий рік поспіль за підтримки Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО та Міжнародної організації народної творчості (IOV). Нині двояке відчуття від фестивалю, каже організатор Андрій Сидор. Бо, з одного боку, це свято і феєрія, а з другого – ухвалено мовний закон.

«Боюсь, щоб так не було, щоб через 10 років не довелося захищати ЮНЕСКО українську мову. На жаль, у нас фольклорні фестивалі відбуваються лише у Львові та Луцьку, у Рівному цього року скасовано через відсутність фінансування. Вперше нас не підтримали, ні місто, ні область. Сумно говорити, що фольклор у занепаді», – зазначив організатор.

Втратити фольклор, традиції свого народу – це втратити самобутність. Україна не буде цікавою у світі без української мови, танцю, пісні, загалом української культури, говорять гості фестивалю «Етновир».
Фестиваль «Етновир», Львів, 23 лютого 2012 року (фото прес-служби фестивалю)
Фестиваль «Етновир», Львів, 23 лютого 2012 року (фото прес-служби фестивалю)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG