Доступність посилання

ТОП новини

Біженці з Сирії піднімають ціни на квартири в Єревані


Мешканці вірменської столиці несподівано відчули на собі наслідки громадянської війни у Сирії. Тікаючи від куль і снарядів, тисячі сирійців вірменського походження шукають притулку на батьківщині предків. Переважно заможні сирійські вірмени знімають, а то й купують квартири у Єревані. Тож ціни на житло різко зросли і стали недоступними для багатьох місцевих жителів.

Наталі Ґаспарян втекла з сирійського міста Алеппо разом з чоловіком, його батьками і дітьми. Вони винайняли квартиру півтора місяця тому на один місяць, але досі не знають, коли зможуть повернутися додому в Сирію.

«Ми зараз живемо в орендованій квартирі. Хочемо придивитися до Єревану і вирішити, чи купувати тут хату, чи ні», – говорить біженка з Сирії.

Більшість вірмен із Сирії намагаються знімати квартири. Тож квартири, які минулого року можна було зняти за півтори тисячі доларів на місяць, сьогодні не знайти і за 1800. Як каже єреванський ріелтор Ґарік Данелян, сирійські біженці, які сподівалися, що незабаром у них вдома знову можна буде жити, продовжують оренду.

Багато біженців винаймали квартиру на місяць. Тепер вони продовжують оренду, дізнавшись, що ситуація в Сирії погіршується. Люди налякані
Ґарік Данелян
«Багато біженців винаймали квартиру на місяць. Тепер вони продовжують оренду, дізнавшись, що ситуація в Сирії погіршується. Люди налякані. Є і такі, що купують квартири чи будинки. Зросли ціни і на нові хати. Бо досі, починаючи з 2008 року, ціни падали», – розповідає ріелтор.

І вдома без дому

Вірмени з Сирії можуть почуватися безпечно на своїй історичній батьківщині, але вона мало що може запропонувати їм для побудови нового життя, якби вони захотіли залишитися. Вірменська економіка перебуває в кризі, й місцеві вірмени змушені шукати заробітки за кордоном.

Ще однією проблемою з тим, щоб покинути Сирію остаточно, є переказ грошей з країни, охопленою війною. Продати нерухомість чи бізнес зараз практично неможливо, а без грошей неможливо почати новий бізнес в Єревані.

Поки ситуація залишається невирішеною, біженці намагаються відтворити на новому місці звичні умови. Як говорять агенти з нерухомості у Єревані, сирійські вірмени хочуть знімати квартири у центрі міста, ближче до головних вулиць в квартирах, де багато сонця. Так, вони кажуть виглядає їхнє життя у сирійських містах, які вони покинули, і які вони намагаються відтворити на своїй старій новій батьківщині.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG