Доступність посилання

ТОП новини

Майже 40% громадян не ознайомились із виборчими списками партій – опитування


Більшість виборців або зовсім не ознайомились зі списками партій, за які збираються голосувати (39,1%), або знають лише прізвища першої п’ятірки кандидатів у народні депутати (26%). Про це свідчать презентовані директором Фонду «Демократичні ініціативи» Іриною Бекешкіною результати опитування, проведеного з 10 по 15 серпня Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Лише 13,9% респондентів зазначили, що ознайомились з усім списком; 12,7% – ознайомились зі списком кандидатів, які, на їхню думку, входять у «прохідну» частину списку. Ще 7,1% вказали, що ознайомились зі списком перших 10 кандидатів. Не відповіли на запитання 1,2% опитаних.

Проте більше ніж половина виборців сказали, що їх повністю чи частково задовольняють списки партій, за які вони мають намір голосувати. Зокрема, повністю задовольняють списки кандидатів у депутати партій, які вони обрали, 35,7% респондентів. 15,4% опитаних виборчі списки партій задовольняють, за винятком кількох осіб. Про те, що список переважно не задовольняє, заявили 1,1% виборців; що не задовольняє зовсім – 0,2%; задовольняє лише перша п’ятірка – 5,4%. Водночас серед опитаних виявився 27,7% тих, хто не ознайомився зі списками кандидатів від партії, яку мають намір підтримати на виборах. Не відповіли на запитання щодо того, чи задовольняє список, 14,7% виборів.

Опитування проводилося із 10 по 15 серпня в усіх областях України. Було опитано 2009 виборців, похибка вибірки складає 2,3%.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG