Доступність посилання

19 Жовтень 2018, Київ 00:14

Міносвіти підтримає дії Росії на розвиток її мови в Україні


Міністерство освіти України буде «всіляко підтримувати» можливу зацікавленість інших країн у розвиткові мов цих країн на території України, заявив у понеділок заступник міністра освіти Борис Жебровський.

При цьому, як цитують його заяви на конференції чи круглому столі «Серпнева педрада «Україна-Росія: відкритий діалог» перед викладачами російської мови й директорами українських шкіл агентства УНІАН та «Інтерфакс-Україна», урядовець говорив у першу чергу про російську мову.

Зокрема, він заявив, що у випадку з російською мовою реалізовувати такі ініціативи легше, ніж з іншими мовами. «Тут усе легше, тут від матері та батька, від того, що дитина чує… тут усе схоже, бо в мові закладаються і культура, і традиції, і побут. Що тут міркувати? Тут усе зрозуміло», – сказав заступник міністра.

«Оскільки ми на території російського посольства, то говоритиму російською мовою, будемо на території китайського – будемо російською, все одно російською мовою, тому що всі ми її знаємо, дякувати Богові», – заявив також Жебровський; за повідомленнями, насправді зустріч відбувалася в приміщенні, що розташоване поза межами посольства Росії.

Він також нагадав, що останніми роками постійно зростає кількість дітей, які починають навчання в перших класах із російською мовою навчання. Урядовець додав, що його міністерство виконає всі моменти мовного закону.

На цьому ж зібранні посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявляв, що після набуття в Україні чинності мовним законом Росія активізує підтримку використання в українській освіті російської мови. Таким чином, сказав він, «ми допомагатимемо вирішенню ваших проблем».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG