Доступність посилання

ТОП новини

У США буревій «Айзек» дещо перешкодив з’їздові Республіканської партії


Тропічний буревій «Айзек» наближається до американського узбережжя Мексиканської затоки, супутникове фото 27 серпня 2012 року, 15:45 GMT
У Сполучених Штатах тропічний буревій «Айзек», що налетів з Карибського басейну на південний схід країни, спричинив значні руйнування. Губернатори Луїзіани, Флориди, Міссісіпі, Алабами оголосили надзвичайний стан. У флоридському місті Тампа, де має відбутися з’їзд Республіканської партії, організаторам довелося переглянути плани проведення з’їзду і відкласти на день засідання, що за програмою мало відбутися в понеділок.

Метеорологічна служба визначила силу «Айзека» як буревію, що за інтенсивністю наблизився до другого ступеня. Шкоду він спричинив значну.

Понад 6 тисяч домівок залишилися без електрики. Довелося зачинити аеропорти на півдні Флориди, насамперед у Маямі, а це місто вважають воротами до Південної Америки.

Сотні рейсів скасували і тисячі пасажирів сидять на аеровокзалах.

Видобуток нафти на морських платформах у Мексиканській затоці скоротили на чверть, а буріння нових свердловин взагалі припинили.

У Луїзіані губернатор Боббі Джиндал закликав до добровільної евакуації населення 15 поселень на березі Мексиканської затоки. Їм загрожує повінь і нема певності, що новозбудовані захисні системи витримають океанський шторм, що почався через буревій.

Отож, людей закликають залишити домівки. Мобілізовано чотири тисячі вояків Національної гвардії.

У всіх на пам’яті буревій «Катріна», що пронісся 29 серпня 7 років тому. Тоді понад 1800 жителів загинуло, а обсяг руйнувань сягнув мільярдів доларів. Отож, ніхто не хоче повторення трагедії. Очікують, що буревій згодом втратить силу.

З’їзд республіканців частково скорочено

Буревій «Айзек» дещо зачепив Тампу, а туди на з’їзд Республіканської партії зібралося, за підрахунками газети The New York Times, 65 тисяч людей.

Варто зауважити, що з тих 65 тисяч лише 2 з половиною тисячі – делегати, решта – це штат, обслуга, преса, лобісти, просто цікаві. І хоча буревій лише трохи зачепив Тампу – потужним дощем пролився, організатори занепокоєні. Тому у понеділок 27 відбулося лише формальне відкриття з молебнем, а до робочої частини з’їзду або, як американці кажуть, до конвенції приступлять у вівторок.

«Ми будемо відстежувати ситуацію, – каже Кайл Дауні, представник Національного комітету Республіканської партії. – Ми на постійному зв’язку зі штатною, федеральною та місцевою владою. Нас найбільшою мірою турбує питання безпеки, тож побачимо, як розгортатимуться події. Але поки що ми певні, що у вівторок ми будемо у добрій формі і почнемо наш з’їзд».

Щодо Мітта Ромні, президентського кандидата республіканців, Чарльз Краутгаммер, відомий коментатор із газети The Washington Post, сказав Радіо Свобода, що «його (тобто, Ромні) завдання – подолати негативну агітацію демократів щодо нього. Це його мета і він може це зробити у четвер увечері».

Саме тоді Ромні має виступити з програмною промовою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG