Доступність посилання

ТОП новини

Республіканці США представляють Мітта Ромні


Мітт Ромні і його дружина Енн вітають прихильників
Мітт Ромні і його дружина Енн вітають прихильників
У Сполучених Штатах Республіканська партія, незважаючи на небезпеку від буревію «Айзек», таки розпочала з’їзд. Республіканці сподіваються, що скорочена програма зібрання не завадить їм представити широкому загалові обраного ними кандидата у президенти Мітта Ромні. На з’їзді працює кореспондент Української служби «Голосу Америки» Руслан Петричка.

– Які останні новини у таборі республіканської партії?

– Погода таки всерйоз порушила плани республіканців. З’їзд у понеділок все ж відкрили, але вже за десять хвилин була оголошена перерва до вівторка. Засідання необхідно було розпочати, щоб виконати певні обов’язкові процедури, необхідні для номінації Мітта Ромні. Також у залі з’їзду було запущено в дію велетенське табло яке відраховує накопичення американського зовнішнього боргу. Це, за задумом організаторів, має слугувати нагадуванням усім про провал економічної політики Барака Обами, якому не вдалося впоратися з бюджетним дефіцитом.

– Партійні з’їзди у США виокремлюють головні тези виборчої кампанії кандидата і демонструють, що саме відрізняє його від конкурента. Які чесноти Мітта Ромні підкреслює сьогодні Республіканська партія?

Організатори сподіваються, що поява дружини перед багатомільйонною телеаудиторією допоможе покращити імідж Ромні
Руслан Петричка
– У перші дні з’їзду республіканці намагаються показати виборцям так би мовити людську сторону Мітта Ромні. За цим кандидатом закріпився образ мало емоційної, холодної людини, яка турбується більше про гроші, ніж про людей навколо. Тому одним з ключових промовців на з’їзді у вівторок буде дружина Мітта Ромні – Енн, яка розповість про те, яким Мітт є насправді у колі родини, та близьких друзів. Організатори сподіваються, що поява дружини перед багатомільйонною телеаудиторією допоможе покращити імідж Ромні. Крім того, я переглянув про що розповідають сьогодні американські телеканали – усюди сюжети про його родинне життя. А його дружина та 5 дорослих синів невтомно дають інтерв’ю про те, який Мітт Ромні хороший і чуйний сім’янин.

– Які інші головні тези з’їзду?

Головною тезою з’їзду республіканців є економіка і особливо проблема безробіття. Бараку Обамі не вдалося опустити рівень безробіття до позначки нижче 8 відсотків. Тому республіканці взяли на озброєння цю тему
Руслан Петричка
– Безумовно, головною тезою з’їзду республіканців є економіка і особливо проблема безробіття. Бараку Обамі не вдалося опустити рівень безробіття до позначки нижче 8 відсотків. Тому республіканці взяли на озброєння цю тему і переконують, що Мітт Ромні краще знає, як виправити економіку країни. Як докази вони наводять успішний досвід Мітта Ромні в управлінні Олімпійськими іграми 2002 року у Солт Лейк сіті та урядування на посаді губернатора штату Массачусетс.

– Що відбувається за межами з’їзду? Були повідомлення, що у Тампі збираються тисячі людей для протестів.

– За межами будівлі, де відбувається з’їзд, вирує активність. У понеділок відбулася перша масова акція протесту учасників руху захопи. Вони звинувачують республіканську партію у нехтуванні інтересами звичайних людей на користь мільйонерів, великих корпорацій та банкірів з Уол стріт. У вівторок збільшення активності протестувальників, як тільки з’їзд розпочне нормальну роботу і нарешті залишить у спокої Флориду буревій «Айзек». Журналістів, зокрема, попередили про можливі провокації та наміри деяких протестувальників організувати безчинства у місті. Але поки все проходить без серйозних ексцесів.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG