Доступність посилання

ТОП новини

Американський сенатор: президент Лукашенко – «тоталітарний раритет»


Результат виборів президента у США не матиме впливу на американську політику щодо Білорусі – Джозеф Ліберман
Результат президентських виборів у Сполучених Штатах не матиме впливу на американську політику щодо Білорусі, запевняє американський сенатор Джозеф Ліберман. В ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода незалежний сенатор від штату Коннектикут розповів про те, що Сполучені Штати роблять для відновлення свободи та пошанування прав людини в Білорусі. Також він говорить про нерозбірливість деяких європейських країн у питаннях співпраці з країною, яку визнають диктатурою.

Для білоруських опозиціонерів, багато з яких опинилися за ґратами, підтримка західного світу має велике значення, говорить американський сенатор Джозеф Ліберман, який опікується політикою щодо Білорусі. Тому він особливо наголошує, що хто б не прийшов до Білого Дому в результаті листопадових президентських виборів, підтримка США для, як він каже, «борців за свободу» Білорусі не зменшиться.

«Назагал, сили, що борються за свободу в Білорусі, мають бути впевнені, що незалежно від того, чи буде переобрано президента Обаму, чи обрано губернатора Ромні, Білий Дім буде продовжувати підтримку білоруської опозиції та борців за свободу Білорусі», – заявив сенатор Ліберман.

Співпраця з диктатором небезпечна

Разом з тим Джо Ліберман визнав, що, незважаючи на всі випробувані способи, від заохочення до співпраці і до санкцій, вплив зовнішнього світу на такі режими, як режим Олександра Лукашенка, є дуже обмежений.

«Реальність є такою, що ви маєте справу з таким диктатором, який робить свою справу, незважаючи ні на що, і в більшості випадків, хоча і не завжди, має підтримку керівництва у Москві, йому вдається вижити і стати таким собі диктаторським чи тоталітарним раритетом», – наголошує сенатор.

На його думку, єдиним дієвим способом впливу на таких диктаторів є економічні санкції проти тих, на кому тримається цей режим. Він звертає увагу на те, як небезпечно буває намагатися розвивати співпрацю з таким режимом, особливо, коли досвід, який хоче перейняти диктатор, – це сучасні методи розгону демонстрацій.
Я був дуже розчарований, коли я почув про те, що триває домовленість про навчання білоруської міліції у німецької поліції з розгону демонстрантів
Джозеф Ліберман

«Я був дуже розчарований, коли я почув про те, що триває домовленість про навчання білоруської міліції у німецької спеціальної поліції з розгону демонстрантів. Я думав, що ця співпраця закінчилася у 2010 році, але те, що вона триває зараз, вже після розгону демонстрацій після фальсифікацій президентських виборів у Білорусі, це у мене викликає лише заперечення», – зауважує сенатор Ліберман, який сподівається, що Німеччина припинить готувати білоруський спецназ, що розганяє демонстрантів.

Нещодавно, виступаючи перед німецьким парламентом, канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що люди в Україні та Білорусі живуть за умов «диктатури і репресій».

«Нині ми в Німеччині живемо в мирі і свободі. Але так не є в усій Європі, тому що люди в Україні та Білорусі потерпають від диктатури і репресій», – заявила Меркель.

На закінчення розмови сенатор Ліберман звернувся напряму до білоруських в’язнів сумління словами, які будуть зрозумілими і близькими не лише для білорусів.
Хочу, щоб дисиденти, які зараз у тюрмі, почули, що ми знаємо їхні імена, і я хочу, щоб уряд Лукашенка знав, що ми знаємо їхні імена
Джозеф Ліберман

«Прошу вас, не втрачайте надії. Ми з вами. Найбільше я хочу, щоб дисиденти, які зараз у тюрмі, почули, що ми знаємо їхні імена, і я хочу, щоб уряд Лукашенка знав, що ми знаємо їхні імена, і ми не перестанемо їх повторювати доти, доки вони не будуть вільними. І, з Божою допомогою, доки всі люди у Білорусі не стануть вільними і не буде демократично обрано нову владу», – пообіцяв американський сенатор.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG